Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Automatická kresba mnohé napoví

13.03.2008

Co je vůbec kresba?
Je to umělecký prostředek k lineárnímu záznamu výtvarné myšlenky. Hlavním prvkem kresebného zobrazení je čára. Kresbou se člověk výtvarně projevoval již v nejstarších dobách. Kreslit umí každý. Když se dá tužka malému dítěti, začne “automaticky tvořit” směs čar. Pokud se podíváte na pijáky školáků (pokud ještě existují), jsou počmárané různými klikyháky nebo postavičkami, zvířaty. A dospěláci na schůzích nebo kurzech také čmárají. Jejich poznámkové bloky jsou samá srdíčka, kolečka, abstraktní kytky.

Jak je to možné?

Ruce nedáváme impuls, necháme ji volně kreslit. A tak, aniž chce, dává člověk ruce pomocí kresby na papír možnost, aby vyjádřila jeho pocity, to, co právě prožívá. Mne kreslení vždy zajímalo. Dokonce jsem vystudovala výtvarnou výchovu. Když KE v Olomouci vypsal seminář o automatické kresbě, ráda jsem se přihlásila. Paní Mgr. Markéta Rufferová nás zajímavou formou učila “kreslit” čakry, pocity, karty (tarotové) i vztahy. Také jsem absolvovala kurz “Otevírání pravé hemisféry” s paní Ing. Arch. Alenou Vychodilovou. Každá z těchto lekcí mi přinesla něco nového.

 

K čemu se dá využívat automatická kresba?

S úspěchem se používá při určování onemocnění různých orgánů lidského těla. Tužka krouží po papíře a ukazuje, které orgány mají nějaký energetický problém. Je možné se zaměřit na posilnění či na pročištění svého těla. Také můžeme určit preparáty Energy, které jsou pro člověka vhodné. Přesně lze určit i jejich dávkování. Co je k tomu všemu potřeba? Nutné je znát jméno a příjmení, datum a místo narození dané osoby. Člověk se musí uvolnit a navázat nebo lépe řečeno napojit se na klienta. Také se musí zeptat, zda je mu dovoleno takto pracovat. A nesmí zapomenout poděkovat. Pak se jen divíte, jak vše funguje.

 

Kresba dává neobyčejné možnosti, je důležitá k uvolnění, soustředění, přináší uspokojení a radost. Intuitivní pohyb tužky nechá zapomenout na problémy běžného života anebo si člověk naopak uvědomí, kde problém je. Kresba je sdělení, vyjadřuje přání a určitě je škoda, že se ve škole tak málo věnuje takovéto pocitové kresbě. Automatická kresba se využívá i jako kresba terapeutická. Nejde o to, zda někdo umí či neumí kreslit, zda je nadaný nebo ne. Kresba se stává možností. jak překonat strach, vyčistit své nitro. Obrázky, které vznikají v krizových dobách, je nutné zničit. Není vhodné vibrace problémů nechat vyzařovat. Naopak kresby, kterými druhým přejete uzdravení, lásku a naději, vyzařují “dobré” vibrace. Myslím si, že každý, kdo myslí na druhé a přeje jim jen to pěkné, umí do obrázků vložit svá přání.


13.03.2008
autor: Mgr. Vladimíra LEITNEROVÁ
zdroj: www.energy.sk
další články v rubrice: Psychologie


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS