Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Astma má souvislost s nedostatkem vitamínu D

29.12.2010
https://www.celostnimedicina.cz/obrazky/xtata_syn11.jpg Podle studie, provedené výzkumníky z the Harvard Medical School a publikované v magazínu  the Journal of Allergy & Clinical Immunology, vychází najevo, že nízké hladiny vitamínu D možná způsobují u astmatických dětí zvýšené sklony k těžkým záchvatům.

Vědci odebírali vzorky krve od 1 024 dětí s mírným až středním stupněm astmatu, které byly zařazeny do jiné studie, zkoumající účinky dvou inhalačních léků proti astmatu, prodávaných v USA pod názvy budesonide a nedocromil. Děti byly pak sledovány po dobu čtyř let.

Pro účely této studie byla nedostatečnost vitamínu D stanovena jako krevní hladina menší nebo rovna 30 nanogramům na 1 mililitr. Přestože se za deficit až dosud považovaly hladiny nižší než 11 nanogramů, lékaři se stále častěji domnívají, že pro optimální zdraví jsou potřebné hodnoty minimálně od 30 nanogramů.

Vědci zjistili, že děti s nedostatkem vitamínu D měly prokazatelně vyšší sklony k těžším záchvatům astmatu, než děti s vyššími hladinami vitamínu. Během celého období, kdy byla studie prováděna, muselo být 38 % dětí s nedostatkem vitamínu nejméně jednou hospitalizováno kvůli záchvatu. U dětí s dostatečnou hladinou vitamínu D byla četnost hospitalizací 32 %.

Vědci už dlouho vědí, že vitamín D hraje zásadní roli při rozvoji a zajištění zdravých zubů a kostí. Až nedávno objevili, že tento vitamín hraje také životně důležitou roli v regulaci imunitního systému a že jeho nízké hladiny mohou zvyšovat riziko alergií, infekce, autoimunitních onemocnění, rakoviny a srdečních chorob.

Vědci se na základě zmíněné studie domnívají, že vitamín zřejmě reguluje zánětlivé odezvy těla, možná dokonce i zlepšuje účinnost protizánětlivých hormonů. Zjistilo se, že vitamín D projevil v rámci studie mnohem výraznější ochranné účinky mezi lidmi, užívajícími syntetický hormon proti zánětům - budesonide.


Poznámka:
Vitamin D si naše tělo vytváří v kůži účinkem slunečního záření. Tomu jsme vystaveni jen při pobytu venku v přírodě. Tento přirozený proces je natolik účinný, že podle jiných studií postačí i sluneční světlo rozptýlené pod korunami stromů a působící na odhalené tváře a předloktí. Zajímavou podmínkou je to, aby byla kůže dostatečně promaštěná (samozřejmě že ne nějakým opalovacím krémem s vysokým faktorem ochrany, jaké používají smažící se sebevrahové na mořských plážích).

Lidé pobývající převážně jen v místnostech mají sníženou tvorbu tohoto vitaminu. Z toho vyplývá, že nedostatek vitaminu D je také ukazatelem nezdravého životního stylu. Pokud děti i dospělí lidé nechodí ven, je to tím, že upřednostňují jinou náplň volného času a ta může mít další negativní vliv na zdraví (například přetěžování psychiky nadměrným sledováním televize a počítačových her nebo provozování rádoby zdravého sportování v tělocvičnách, posilovnách a různých fitness zařízeních). To může být i další příčinou zmiňovaného jevu = že děti s nižší hladinou vitaminu D v krvi mají větší sklon k astmatu.  Moudrá příroda zde opět naplňuje své osvědčené pravidlo: Nemocí se nám tělo snaží zabránit v nevhodném životním stylu.

 

 


Související články:
Astma z pohledu informační medicíny MUDr. Jonáše
Autoimunitní nemoc - je léčitelná?
Vitamín D3
Svět zachvátila epidemie nedostatku vitamínu D
Vitamíny a kůže
Vitamin D
Astma může být projevem alergie na mléko a případně i na jiné mléčné výrobky


29.12.2010
autor: David Gutierrez
zdroj: Volně přeloženo z  www.naturalnews.com.
další články v rubrice: Ostatní


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS