Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Artróza a artritida

05.02.2009
Artróza a artritida jsou termíny, které označují více než stovku nejrůznějších kloubních onemocnění. Artritida je zánětlivé onemocnění, artróza degenerativní. Většina z nich má totožné příznaky – omezenou pohyblivost, ztuhlost a velkou bolestivost.

 

Hlavní typy artritid:

Chronická revmatoidní artritida:

Jedná se o zánětlivé onemocnění, které je způsobeno zánětem membrány vystýlající kloub a někdy i zánětu chrupavky. Nemocný má také sníženou imunitu, trpí zvýšenou únavou, chudokrevností, oběhovými poruchami, postižením šlach, štítné žlázy a očí. Tento typ artritidy začíná obvykle na prstech u rukou, v zápěstí a na prstech nohou.

 

Osteoartróza:

Jedná se o degenerativní onemocnění chrupavčité výstelky kloubu, většinou kyčelního nebo kolenního. Chrupavka se rychle opotřebovává a odírá. Tento typ onemocnění se vyskytuje hlavně u starších lidí a postihuje hlavně ženy.

 

Dna:

Vzniká při vysoké hladině kyseliny močové v krvi, která se pomocí krystalků ukládá v kloubech. Vysoká hladina této kyseliny ukazuje, že ledviny nedostatečně pracují. Při záchvatu je postižený kloub nesmírně bolestivý, oteklý a zarudlý. Dna postihuje hlavně muže a ženy po klimakteriu. Zvláště u dny je účinný níže uvedený Jančův ledvinový čaj. 8 týdenní kúra by se měla provádět pravidelně na jaře a podzim, když zrovna nejsou příznaky nemoci. Dále je nutno vynechat hovězí maso a uzeniny, brambory a lilkové plody.

 

Infekční artritida:

Jedná se zánět kloubu, který vzniká na základě bakteriální infekce. Tato infekce může vzniknout z nejrůznějších příčin – následkem infekce močových cest, pohlavních orgánů, při zápalu plic či jiných. Ale může být i důsledkem poranění, kdy infekční zárodky vnikly přímo do kloubu.

 

Z potravy je nutno vynechat nebo omezit na minimum brambory a všechny lilkovité rostliny (rajčata, papriky, okurky). U artróz obvykle bývá nedostatek zinku. Měl by se začít dodávat v přírodní formě, například 2 x denně 1 lžičku dýňového oleje. Dále nedostatek vitaminů A, C, E, ty obsahuje pro organismus v dobře vstřebatelné formě rakytník řešetlákový (je běžně k dostání ve formě čaje, sirupu či šťávy), užívá se 1 x denně 1 čajová lžička. Mezi dýňovým olejem a rakytníkem by měla následovat pauza 10-12 hodin, poněvadž železo ničí vitamin E. U řady případů pomáhá dobře zvýšený přísun tiaminů skupiny B, ty jsou obsaženy v pivovarských kvasnicích (přípravky s nimi jsou k dostání v lékárnách), rozhodně je nedoporučuji získávat například z piva.

 

Jako prevenci, ale i k ulehčení obtíží je užívání těchto osvědčených přírodních preparátů:

Melasa – obsahuje vápník, hořčík, železo, vitaminy skupiny B a mnoho dalších cenných látek. Má také velmi regenerační působení na klouby. Užívá se 1-2 x denně čajová lžička, která se zapije vodou. Melasa nemá příliš dobrou chuť, ale dá se na ni zvyknout. Mezi melasou a užíváním například rakytníku by měla být pauza 10-12 hodin, protože železo ničí vitamin E, což by byla velká škoda.

 

Lněný olej – působí také jako balzám na bolavé klouby, navíc chrání srdce a cévy, ošetřuje střeva. Měl by se užívat 3 x týdně po 1 čajové lžičce.

 

Z bylinek doporučuji Jančův ledvinový čaj, který je již k dostání i ve formě čajových sáčků. Jde o kombinaci 4 bylinek s blahodárným působením na ledviny. Tento čaj pomáhá odstranit řadu problémů v této oblasti. Kúra by měla trvat 8 týdnů, pije se 3 x denně 1 šálek, nálev musí být vždy čerstvý a nesmí se po tuto dobu ani jednou vynechat!

 

Celková nabídka přípravků na klouby.


Související články:
Revmatoidní artritida
Artritida - zázračným lékem mohou být i třešně
Rostliny při revmatických nemocech
Derivancia
Kostival lékařský (Symphytum officinale)
Revoluce v léčení kloubů?
Artróza kloubů - příroda nám nabídla novou a ještě účinnější kloubní výživu
Glucosamin a klouby
MSM
V zimě klouby bolí víc…
Chondroitin sulfát
Koloidní zlato
Glukosamin sulfát – pomocník při bolestech kloubů
Artróza kloubů z pohledu přírodní medicíny
Aby klouby fungovaly aneb jak působí přírodní látky z oblasti kloubní výživy


05.02.2009
autor: Simona Grygárková, Dis.
zdroj: www.prodamy.cz
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS