Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Antibiotika pomáhají i škodí

09.11.2005
Prozatím se bez antibiotik neobejdeme, stále jsou mocnou zbraní proti mnoha infekcím. Řada lidí, především lékaři upozorňují na některá negativa, která sebou užívání antibiotik přináší. Je to např. poškození střevní mikroflóry, zvýšená přecitlivělost na určitou látku a hlavně pak oslabení imunitního systému, což vede k opakovaným infekčním onemocněním a celkovému chátrání organismu.

Pokud již musíme antibiotika užívat, je velmi vhodné po ukončení léčby obnovit prospěšnou střevní mikroflóru, která podstatně ovlivňuje imunitu a vnitřní čistotu těla. Jedním z nejúčinnějších způsobů obnovy přirozené střevní mikroflóry je užívání přípravku Acidophilus společně s řasou Chlorella nebo s Inubio Forte. Pokud podporujete vlastní imunitu zdravou stravou, nemáte žádné zažívací problémy a nechcete do své dobré zdravotní kondice příliš investovat, pak využívejte alespoň 1 balení Acidophilu. Tímto opatřením se vyhnete únavě, zažívacím potížím, opakovaným infekcím, někdy i bolestem hlavy, gynekologickým výtokům a jiným problémům způsobeným střevní disbiózou.

Pokud dáváte přednost prevenci před maroděním a užíváním antibiotik, potom mimo optimálního životního stylu, zdravého jídelníčku s dostatečným zásobením vitamíny, minerály a dalšími zdraví prospěšnými látkami a života beze stresu můžeme doporučit některý z našich speciálních přípravků na podporu imunity. Naleznete je v rubrice nemoci pod názvem Imunita.

Problémem opakovaných infekcí a podávání antibiotik trpí především děti. Výše uvedené opatření může přerušit bludný kruh opakujících se infekcí. Pokud dítě není schopno spolknout kapsli Acidophilu (ta je tam proto, aby se životná kultura dostala až do střev) může se obsah vysypat a zapít větším množstvím tekutiny.

K tomuto tématu uvádíme názor pediatričky, členky Lékařského grémia Finclubu:
"Pracuji jako dětská lékařka téměř 21 let a za tu dobu jsem vyšetřila 20 tisíc dětí. Bohužel nemohu říci, že by dnes jejich nemocnost byla nižší. Pořád existuje mnoho dětí, které navzdory dostupným léčebným prostředkům a všem možným moderním lékům přicházejí do mé ordinace s opakovanými infekty. Tyto děti většinou projdou ambulancemi mnoha lékařů specialistů - imunologů, alergologů apod. Dá se říci, že jim z klasické medicíny již není co nabídnout. Proto s oblibou využívám i alternativní medicínu a přípravky, které vycházejí z přírody. Jedním z nich je i Biomare Immuno, jehož podávání se mi v mé praxi velmi osvědčilo… Další výborné zkušennosti mám u onemocnění způsobených poruchou imunitního systému, jako jsou alergie, astma, artritida apod. - u mnoha dětí dojde i v této oblasti k výraznému zlepšení."

Můj názor: Nestálo by zato ušetřit děti tohoto bolestného a oslabujícího koloběhu a zvolit přírodní prevenci dříve, než lékař dojde k názoru, že klasická medicína již nemá co nabídnout?


Související články:
Antibiotika - Zázračná zbraň přestává zabírat


09.11.2005
autor: Ing. Ilona ROZHOŇOVÁ
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS