Angína – pět rad celostní medicíny

Příčinou angíny bývá zpočátku virus, ten oslabí imunitní systém a vytváří podmínky na sliznicích, aby této situace následně využil bacil – např. streptokok a ten pak způsobí zánět na mandlích.

V první fázi – virové, se snažíme co nejvíce podporovat imunitní systém, aby se s nemocí vypořádal sám. Postel je nejdůležitější místo pro pacienta.

Za prvé
Hned při prvních náznacích podáme homeopatika např. Osciloccocinum (Boiron) nebo echinaceu a to i ve velkých dávkách. Z tohoto důvodu je dobře, když takové přípravky máme doma již připravené a nečekáme, až přijde nemoc. Protože účinek je tím lepší, čím dříve se nasadí.

Za druhé
Necháme si provést výtěr z povrchu mandlí a odešleme jej na kultivaci do mikrobiologické laboratoře. Čekáme.

Za třetí
Pokud jsou projevy jen mírného zarudnutí mandlí a zvýšené teploty – pak ještě můžeme zkusit přírodní prostředky jako:  vilcacora.

Za čtvrté
Po dvou dnech si zjistíme výsledek kultivačního vyšetření ve výtěru. Pokud je tam masívně streptokok a klinické příznaky se stále spíše zhoršují, pak je nutné podle citlivosti nasadit ATB. Současně s ATB nepřestat s podáváním přírodních prostředeků, kteřé posilují přirozenou imunitu organismu, kterou podávání antibiotik naopak snižujeme.

Za páté
Pokud bylo podáno antibiotikum, vznikla pravděpodobně tzv. dysbióza střevní a potom je vhodné po ukončení antibiotik dodat probiotika.

 

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.