Angina pectoris

Anginózní bolesti jsou přímým důsledkem tvorby aterosklerotických plátů ve stěnách tepen zásobujících srdce krví. Jako všechny ostatní svaly a orgány v těle potřebuje i srdce kyslík z krve, aby mohlo pracovat – to znamená pumpovat krev do celého oběhového ústrojí. Tepny s aterosklerotickými změnami mohou být dostatečně široké proto, aby stačily přivádět dostatek krve v klidu, ale nemusejí dodávat srdci dost okysličené krve při námaze, kdy se její potřeba silně zvyšuje.

Není-li srdce dostatečně zásobováno kyslíkem, dochází ke svíravé a palčivé anginózní bolesti. Bolest většinou začíná za hrudní kostí a vystřeluje do ramen, paží nebo dolní čelisti; zvyšuje se a po dosažení maxima opět ustoupí. Záchvat může trvat až 15 minut.

Klasická léčba anginy pectoris dokáže zmírnit intenzivní bolesti na hrudi, ale nemůže zastavit fyziologický mechanismus vzniku bolesti. Vitaminy, minerály a přírodní prostředky mohou stav zlepšit nebo předejít jeho zhoršování. Můžete jimi tak doplnit předepsanou klasickou léčbu, nikdy ji však sami nepřerušujte bez vědomí lékaře.

Příznaky:

  • svíravá nebo palčivá bolest na hrudi
  • slabost
  • pocení
  • dušnost
  • palpitace (bušení srdce)
  • nauzea (nevolnost)
  • pocity na omdlení

Pomoc prostřednictvím produktů  při angině pectoris:
Q10 – Posiluje a snižuje pracovní zátěž srdečního svalu. Chrání cévní systém. Snižuje hladinu cholesterolu.
OMEGA-3 EPA – Obsažené mastné kyseliny ovlivňují snižování hladiny krevních lipidů, zejména cholesterolu a udržování pružnosti tepen.
GINKGO – Pomáhá uvolňovat zvýšené napětí cév, čímž je rozšiřuje. Svými antioxidačními účinky zabraňuje vzniku záchvatů.
VITAMIN – Blokuje oxidaci LDL (škodlivého) cholesterolu, který je prvním krokem při tvorbě plátů. Má antioxidační účinky.
VITAMIN – Kromě svých antioxidačních účinků pomáhá zlepšovat stav tepen poškozených aterosklerotickými pláty.
Česnek + Petržel – Česnek normalizuje zrychlenou srdeční činnost. Zlepšuje krevní zásobení srdečního svalu díky uvolnění spasmů koronárních tepen.

 

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.