Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Amyláza

01.11.2010
https://www.celostnimedicina.cz/obrazky/xamylaza11.jpg V doplňcích stravy můžeme nalézt některé z enzymů. Jedním z nejstarších rozpoznaných enzymů je amyláza, která byla pod jménem diastáza objevena již roku 1833. Chemicky patří mezi hydrolázy. Jako hydrolázy jsou označovány takové enzymy, které katalyzují hydrolýzu, což je rozkladná reakce, kdy výsledným produktem je voda. Její funkce spočívá ve štěpení škrobu na jednodušší cukry. Je označována jako jeden z nejdůležitějších enzymů organismu.

Škrob je polysacharid, který syntetizují rostliny jako produkt fotosyntézy. V organismu má význam zásobní látky. Škrob se běžně vyskytuje v potravě v bramborách, banánech či obilninách. Existují celkem tři druhy amylázy. Ta, která je obsažená v našich slinách, je označována jako ptyalin. Tato amyláza štěpí škrob z konzumovaného jídla. Další amylázu produkuje pankreas neboli slinivka břišní, která hraje významnou roli v rozkladu cukrů, tuků a bílkovin. Amyláza se s ostatními enzymy (označovanými jako pankreatické) dostává ze slinivky do střeva a tam působí při štěpení jednotlivých složek potravy.Při akutní pankreatitidě je proto možné zjistit zvýšené množství amylázy - nejpve v krvi a později i v moči, přesněji izoenzymu alfa-amylázy. Zvýšená hladina této amylázy v séru se vyskytuje i u dalších onemocnění, jako je onemocnění ledvin, střevních zánětů a podobně.Amyláza se mírně vyskytuje ve střevní sliznici a u žen také ve vejcovodu. Z organismu je vyloučena ledvinami při procesu označovaném jako glomerulární filtrace. Amyláza se nachází v mírném množství v krvi i v moči a je zde možno vyšetřovat její hladinu. Při poškození orgánů, které amylázu vytvářejí, se hladina amylázy v krvi, popř. i v moči může měnit.


Amylázu můžeme najít v doplňcích stravy společně s ostatními trávícími enzymy, které pomáhají při úpravě a zlepšení činnosti trávicího ústrojí. K takovým přípravkům patří například Enzosystém.

 


Celková nabídka přípravků obsahujících Amylázu.


Související články:
Důležitost enzymů v potravě
Papain
Bromelin


01.11.2010
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživa


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS