Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Alkoholizmus

15.09.2011
Alkoholizmus poškozuje mozek, a zvláště silně pak postihuje paměť, jak tvrdí lékaři na základě svých studií prováděných např. v USA v národní laboratoři v Uptonu. Zkoumali mozky mladých alkoholiků pomocí PET = pozitronové emisní tomografie - což je technika z oblasti nukleární medicíny - a pomocí zobrazení magnetické rezonance viditelně zaznamenali poškození včetně smrštění mozkové kůry, poškození mozkových struktur a sníženou metabolickou činnost.

Dr. Gene-Jack Wang z oné laboratoře uvádí: "Mají sníženou metabolickou aktivitu v celém mozku, ale zejména v přední části mozkové kůry a v částech mozku, které mají co do činění s pamětí".  Byla u nich zaznamenána přítomnost zvýšené hladiny karbohydrát deficientního transferinu (CDT), který se v moderní diagnostice stává ukazatelem chronického nadužívání alkoholu.Alkoholici bývají také častěji a již v nižším věku postihováni důsledky špatného prokrvování mozku a nedostatečné funkčnosti, což se u nich projevuje ischemickými i hemoragickými mozkovými cévními příhodami.Často přítomným projevem alkoholismu jsou třesy, zvláště rukou. Postižený člověk pozoruje, že se jeho třes zmírní po požití alkoholu, ale to je jen dočasné zlepšení, které ve druhé fázi účinky alkoholu prohlubuje. Je to velký omyl a zrada! Jeho zhoubnost se zhoršuje špatným přesvědčením o blahodárném působení alkoholu na vlastní kondici. Dotyčný si to jenom namlouvá a zakrývá tím svou slabost a neschopnost přestat pít.Mnozí odborníci doporučují omezit příjem alkoholu jen na situace příležitostné a nedoporučují pravidelnou konzumaci alkoholu. To podle nich vede ke stavům zmatenosti, prostorové dezorientace a neklidu. Přidávají se i vegetativní příznaky (pocení, tachykardie, zarudnutí obličeje), poruchy výslovnosti, psychomotorický neklid, optické nebo akustické halucinace, agresivita, epileptické záchvaty a další symptomy organické psychózy...

 

Zájemce o tuto problematiku nalezne hodně informací na speciálním webu www.alkoholik.cz/zavislost/.Celková nabídka přípravků při závislosti na alkoholu.


Související články:
Alkohol a játra
Co jste o alkoholu možná nevěděli
Kudzu pomáhá proti alkoholismu a současně detoxikuje a regeneruje
Alkohol a kouření vede k impotenci
Jak se zbavit závislosti na alkoholu (psychologické postupy)
Čokoholik
Alkohol ničí naši paměť


15.09.2011
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

184,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS