Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Akutní zánět močového měchýře z pohledu celostní medicíny

13.06.2011
Časté močení, pocity pálení a bolesti při močení nazýváme cystitidou. Jde o zánět močového měchýře, který se dále projevuje syndromem příznaků jako bolesti na konci močení, bolesti v podbřišku a občas i v bederní oblasti. Moč je kalná, zapáchající, někdy s příměsí krve. Celková teplota může být zvýšená.

Jakmile lékař zaznamená u pacienta obraz cystitidy, měl by si vyžádat biochemické a bakteriologické vyšetření moči. První získá snadno z moči, kterou zkontroluje pod mikroskopem. Druhé je náročnější a vyžaduje jistou přípravu. Pacient dostane do rukou sterilní zkumavku s žádankou na mikrobiologické vyšetření. Doma si omyje genitál a do sterilní zkumavky zachytí moč ze středního proudu močení. Takto zachycenou moč dopraví do mikrobiologické laboratoře, kde bude trvat 2 - 3 dny, než na agaru vyrostou kolonie přítomného bacila, pokud je v moči přítomen.

Lékař si podle přítomných příznaků a podle rychlého vyšetření moči pod mikroskopem udělá léčebný plán. Předpokládá se, že zná svého pacienta a také všechny okolnosti jeho života a podmínky pro léčení. Pokud nejsou projevy přesvědčivé, raději si počká na výsledek mikrobiologického vyšetření. Do té doby bude postupovat spíše podle přítomných příznaků.

Základní podmínkou je, že pacient musí zůstat doma v klidu, event. v posteli a teple. Má pít velké množství tekutin, především vody, slabého heřmánkového čaje, brusinkové, celerové a mrkvové šťávy. Rozhodně není vhodné požívat alkohol, silnou kávu, kouření, nadměrné solení, jídla s vysokým obsahem rafinovaného cukru a škrobu, dráždivá koření, kyselinotvorná jídla.

K posílení imunity je vhodné používat velké množství česneku. Lékem volby je v rukou homeopata Cantaris, Mercurius corrosivus, Arsenicum album v nízké potenci kolem 9 CH a Staphysagria.  

Nejčastějším původcem je bakterie Escherichia coli. Proto má rutinní homeopat k dispozici Serum Anticolobacilaire, který lze přidávat systematicky a bez ohledu na druh choroboplodného zárodku k výše popsaným homeopatickým lékům, jež homeopat vybírá na základě reakčního způsobu pacienta. Intervaly mezi jednotlivými dávkami prodlužuje v závislosti na zlepšení.

Za dva až tři dny získá lékař informaci z mikrobiologické laboratoře. Podle nálezu a podle klinického vývoje nemoci se může rozhodnout o pokračování. Pokud jsou jasné projevy nelepšící se nemoci s pozitivním a velkým nálezem v moči, pak je indikováno citlivé antibiotikum. A naopak pokud příznaky nemoci ustupují, lze zůstat bez antibiotik.

Pokud bylo nutno přistoupit k antibiotikům, je vhodné po léčbě obnovit správnou střevní mikroflóru. Máme vypracovaný již více než 15 let používaný SYMBI systém, založený na velmi jednoduchém principu, že prostředek Probiotikum se podává jakožto přípravná fáze, zjednodušeně řečeno vytvoří nevhodné podmínky pro ty bacily, kteří se rozmnožili ve střevu právě díky antibiotikům. Po ukončení teprve přicházejí klasické laktobacily. Ve prospěch laktobacilů také hovoří podávání tzv. prebiotik, jako jsou chlorella, mladý ječmen a inulin.

Pokud jde o zánět, který není první, ale již se opakuje, je to často způsobeno právě tím, že nebyly dodrženy popsané kroky po ukončení antibiotik a nevytvořila se správná mikroflóra ve střevu. V takových případech ještě doporučujeme extrakt Zianica Uropoetica.

Nutno ještě na závěr zdůraznit, aby nebyl žádný akutní zánět močového měchýře podceňován a aby si každý uvědomil, že udělal chybu a dostal první signál, že má pojmenovat příčinu, poučit se z ní a napříště se jí vyvarovat.

Celková nabídka přípravků pro zdravé močové cesty.


Související články:
Záněty močových cest
Noční pomočování u dětí
Byliny, které působí na ledviny
Brusinka
Cystitida
Bylinky a onemocnění močových cest
Leden a únor – močový měchýř a ledviny – kořen našeho života
Časté a náhlé nutkavé močení - hyperaktivní močový měchýř


13.06.2011
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS