Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Aktivní i ve stáří

09.06.2010
Pro seniora je důležité zůstat duševně i fyzicky mladý. Neustálou aktivitou si může udržet mladistvou svěžest až do vysokého věku. Stárnutí je přirozený životní proces. Je spojeno s mechanickým opotřebováním, postupným úbytkem mozkových buněk, zpomalováním buněčného dělení, genetickým poškozením různými vnějšími faktory a oxidačním poškozením buněk volnými radikály. Ty vznikají při normální tvorbě energie v buňkách, ale jejich množství stoupá vlivem špatné výživy, alkoholu, kouření a stresu.

Přátelství
Pro seniory je kontakt s ostatními lidmi velmi důležitý. Udržování dobrých vztahů s rodinou a přáteli mu výrazně zlepšuje a prodlužuje život. Dále mu to pomáhá překonávat stres, strach z nemoci a izolace. Rovněž zvířata dodávají starším lidem pocit pohody.

Aktivita
Rovněž různé aktivity, jako je luštění křížovek, čtení, hraní šachů, karet či bridže pomáhají předcházet postupným ztrátám nervových spojů v mozku.

Pravidelný pohyb a cvičení
Pro seniory je důležitý i pravidelný pohyb. Půlhodinová procházka pomalou chůzí by měla být na denním programu. Méně zdatným lidem postačí alespoň čtyřikrát týdně. Další vhodnou pohybovou aktivitou je plavání, rychlá chůze, tanec a jóga.

Výživa a stravovací návyky
Lidé, kteří si dávají pozor na složení stravy, stárnou mnohem pomaleji a bývají i méně nemocní. Nadváha s sebou přináší vážné zdravotní problémy – cukrovka, cévní onemocnění, problémy s klouby… Senioři by měli do své stravy co nejvíce zařazovat zeleninu, ovoce, luštěniny, ořechy a různá semínka či oleje z nich (dýňový, mandlový, sezamový, lněný), mořské řasy, rostlinná mléka (sójové, ovesné, rýžové). Omezit by měli konzumaci tučného masa, uzenin, cukru (nahradit medem, ovocným či hroznovým cukrem).

Zaručené elixíry mládí:

Gotu-kola
Tato léčivka pochází z Asie, kde je považována za účinný životabudič. Užívá se nejlépe v tinktuře dvakrát denně patnáct kapek po dobu čtyř měsíců, pak má následovat dvouměsíční pauza.

Eleuterokok ostnatý
Eleuterokok je moje oblíbená léčivka. Je to odrůda ženšenu, ale s mnohem silnějšími účinky. Velmi nabuzuje a celkově posiluje organismus. Doporučuji ho užívat ve formě tinktury a to dvakrát denně patnáct kapek po dobu čtyř měsíců, pak následuje dvouměsíční pauza.

Beta-glukany
Jsou látky, které obsahují houby – hlíva ústřičná, žampión, shii-take, jidášovo ucho a další. Beta-glukany mají velmi posilující účinky na lidský organismus. Doporučuji je užívat v kombinaci s eleuterokokem i gotu-kolou či samostatně. K sehnání jsou ve formě kapslí či tinktury. Doporučuji je užívat třikrát ročně po dobu třech měsíců.

Jinan dvoulaločný – ginkgo biloba
Tato léčivka je úžasným posilovačem paměti a krevního oběhu. Nejvhodnější formou je tinktura, která se užívá dvakrát denně patnáct kapek po dobu 6 měsíců. Může být kombinovaná i s ostatními uvedenými bylinami.

Zelený čaj
Kvalitní zelený čaj je vhodným nápojem pro seniory. Dva šálky denně spolehlivě nahradí kávu a mají omlazující účinky.


Celková nabídka přípravků proti stárnutí.


Související články:
Stárnutí buněk – I. část
Trénováním paměti lze zabránit předčasnému stárnutí
Jak se přizpůsobit změnám ve stáří
Prarodiče - jejich význam a důležitost


09.06.2010
autor: Simona Grygárková, Dis.
zdroj: www.prodamy.cz
další články v rubrice: Proti stárnutí


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS