Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Acidophilus bojuje proti Candidě

31.05.2012
Střeva Candida je nemoc známá i neznámá. Střízlivé odhady zní: 50 % lidí v západním světě trpí Candidou albicans. Candida přichází pozvolna, ale její následky jsou velmi, velmi zřetelné stavy únavy a vyčerpání, bolesti hlavy bez zjevného důvodu, náladovost, deprese, bolesti v krku, astma, nemoci střev, alergie, svalové bolesti, otoky kloubů, špatné trávení, záněty močového měchýře či pochvy. To jsou základní symptomy, které provázejí přemnožení kvasinek typu Candida albicans.

Tato nemoc vede k překvapivému počtu zdravotních obtíží. Vyskytuje se často mezi lidmi, jejichž imunitní systém je oslaben. Je vždy přítomna při alergiích a zhoubných nemocech, obvyklá při leukémii a AIDS, má ji většina dětí s chronickým onemocněním. Trvalá přítomnost této kvasinky vede až ke zhroucení imunitního systému člověka.

Co je Candida albicans?
Je to přírodní kvasinka, která normálně tvoří asi 10-15 % střevní flóry. Zdravý organismus je schopen sám kontrolovat množství těchto kvasinek. Rovnováhu střevní flóry udržují bakterie Lactobacillus acidophilus nebo bifidobakterie. Díky nim nebezpečné kvasinky nebují. Pokud jsou Candidě albicans vytvořeny podmínky pro její bujení (cukr je pro ni báječné krmivo), začne se rozmnožovat a postupně vytlačí zdravé bakterie důležité pro zdraví celého organismu. Pokud se jí to podaří, pak začne produkovat toxiny, které zaplavují celý organismus. Intoxikace organismu velmi zatěžuje lymfatické uzliny, které se snaží těchto látek zbavit. Tyto uzliny mohou být hlavními místy, kde se začínají tvořit nádory a cysty.

Příčiny šíření
Základem může být jakékoli oslabení imunitního systému zapříčiněné:

  • Léky, antibiotiky, antikoncepčními pilulkami, anaboliky, syntetickými hormony
  • Stresem, rychlým životním stylem (neklid, negativní myšlení, shon, rostoucí elektrosmog, omamné látky)
  • Špatnými stravovacími návyky, především cukrem a sladkostmi, pečivem z bílé mouky, slazenými mléčnými výrobky, alkoholickými nápoji a nápoji obsahujícími cukr, konzervovanými jídly.


Když Candida roste
V podmínkách přebujení si kvasinka Candida albicans vytváří mycelia (podhoubí), která se zapouští do stěn střev a tyto stěny narušuje. Narušenými stěnami se do těla dostávají toxiny, silně karcinogenní látky. Buňky v těle jsou těmito toxiny napadeny, začnou oxidovat a vzniká zánět („-itida“). Buňky se mohou dále deformovat, protože toxiny, pokud projdou buněčnou stěnou až do genetického svazku, mohou tento svazek otevřít. To má za následek buněčné dělení a vznik rakoviny.

V pokročilém stádiu rakoviny může střevní flóra člověka obsahovat plných 100% organismů Candidy albicans. Velmi odstrašující, že? Některé hypotézy se skutečně přiklánějí k názoru, že degenerativní choroby jako revmatická artritida, chronická bronchitida, schizofrenie, mukopolysacharidová nemoc či rakoviny, vznikají následkem intoxikace organismu.

Vyhrajme boj s Candidou
Nejlepší ochranou před plísněmi je zdravé střevo bez narušené střevní mikroflóry. Ochranné střevní bakterie ničí všechny cizí vetřelce, zdravá střevní sliznice zabezpečuje příjem ochranných látek (antioxidantů) z potravy. Zdraví střeva je závislé na plnohodnotné, přirozené a umírněné stravě bez spousty cukrů a chemických látek.

Pro nastolení harmonie střevních bakterií je nejlépe užívat mnohočetnou kulturu prospěšných symbiotických bakterií, které jsou obsaženy v živých jogurtech nebo v acidofilních doplňcích. Na našem trhu je výběr těchto doplňků dostatečný, žádný však nemá takový obsah živých bakterií jako výrobek firmy KLAS.

Super Acidophilus plus 6 miliard a Super Acidophilus KLAS 10 miliard se vyznačují zvlášť silnou dávkou bakterií, která zaručuje úspěšnou kolonizaci střeva a následně úspěšný boj s Candidou. V jedné kapsli 6 miliard a v jedné tabletě 10 miliard živých bakterií je unikum a několikanásobně převyšuje běžný standard podobných přípravků.

Dalším protiplísňovým a kvasinky potlačujícím přípravkem, kterým můžeme pomoci při poruchách, vyskytujících se v důsledku narušení střevní flóry, je Česnek a Petržel. Ten v kombinaci s Acidophilem jeho účinky ještě podpoří a zvýší.

Pokud Vás tato nemoc již postihla, jsou naše výrobky výborným podpůrným prostředkem pro uzdravení. Základem pro úspěšný boj s Candidou je však dieta. S tou se můžete podrobně seznámit v knihách věnovaných Candidě.

Nedávejte Candidě volný prostor k růstu a zaměřte se na prevenci, protože ta je nejúčinnějším lékem.

 

Přípravky KLAS Acidophilus naleznete v naší nabídce.


Související články:
Candida albicans
Candida albicans neboli kvasinky
Kvasinkové výtoky
Ředkvička


31.05.2012
zdroj: www.klas.cz
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS