Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Acetylcholin

08.08.2018
Acetylcholin
Acetylcholin je neurotransmiter, látka fungující jako chemický posel v mozku.

Hladina acetylcholinu

Acetylcholin hraje rozhodující roli při tvorbě vzpomínek, schopnosti soustředit se a při logickém uvažování. Nízké hladiny acetylcholinu jsou následně spojeny se špatnou pozorností, úzkostmi, psychickou únavou a nedostatkem jasného myšlení. Některé výzkumy naznačují, že chronické nízké hladiny acetylcholinu mohou být spojeny i s demencí. Hladiny acetylcholinu mají tendenci klesat během stárnutí a tento pokles souvisí s výpadky krátkodobé paměti, na něž si senioři tak často stěžují.

 

Zvýšení acetylcholinu může pomoci zlepšit paměť, soustředění, učení se i bdělosti. Acetylcholin se účastní procesů, v nichž uplatňujeme kontrolu chování, pozornost, inteligenci a duševní výkonnost.

 

Narůstá počet vědeckých prací zabývajících se výzkumem acetylcholinu v jeho neurologických funkcích. S výsledky výzkumů nutně vzrůstá zájem o zvyšování úrovně acetylcholinu v těle prostřednictvím stravy a potravních doplňků. Zdravá strava bohatá na cholin může pomoci podporovat produkci acetylcholinu a doplňky stravy jsou k dispozici pro lidi s nedostatkem cholinu ve stravovacím programu.

 

Cholin se nachází v řadě potravin

Bohaté na cholin jsou vejce, mléčné výrobky, hovězí játra, treska a kuře, tofu, sójové mléko, brokolice, květák, špenát, arašídy, mandle a fazole.


Navzdory dobré dostupnosti potravin obsahujících cholin má dost vysoké procento populace špatné stravovací návyky, nízký příjem cholinu a následně snížení hladiny acetylcholinu v mozku.

 

Při nedostatku cholinu

V případě, že není dostatek cholinu v mozku, aby se z něj vytvořil acetylcholin, vytahuje si tělo pomocí tzv. cholinergních neuronů cholin z jiných zdrojů, např. z membrán mozkových buněk. O tomto jevu - strhávání cholinu – se někteří vědci domnívají, že může přispět k poklesu paměťových funkcí a urychlení stárnutí

 

Při použití potravního doplňku s cholinem je primárním cílem poskytnout cholinergním neuronům více surovin potřebných k syntéze acetylcholinu, a to se děje pomocí enzymu cholin acetyltransferázy, cholinu a acetátu.

 

V těle zdravých lidí se produkuje dostatečné množství acetylcholinu z jeho prekurzoru - cholinu. Nicméně stres a narůstající chronické nemoci snižují naši schopnost produkce acetylcholinu.


Související články:
Dva hlavní způsoby, jak si zlepšit paměť a lépe se učit
Váš mozek na cukru: Studie ukazuje, jak vysoké dávky fruktózy ničí vaše učení a paměť


08.08.2018
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Přírodní léčba

 
Čím víc léků, tím víc nemocí... aneb porozumění místo boje
Jíst jedno jídlo denně - cesta k omlazení i dlouhověkosti, která není pro každého
Priessnitzův obklad
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Sušení ovoce a zeleniny
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Červená fermentovaná rýže
Jaké největší stravovací chyby děláme
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Nemoc není zlo, umožňuje člověku zlepšit charakter

379,- Kč

138,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS