Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Acemanan

05.09.2018
Acemanan
Když byly objasněny účinky polysacharidů z aloe, tzv. aloe polymananů, zvedla se vlna výzkumů v oblasti léčení poruch imunity a ve svých důsledcích.Acemanan


Acemanan je polysacharid s dlouhým řetězcem molekuly cukru, složený z jednotek manózy a glukózy. Je obsažen v aloe pravé a některých dalších druzích rodu aloe. Napřéklad aloe arborescens obsahuje kromě monosacharidů také polysacharidy s převahou právě acemananu. V rostlině se acemanan nachází ve vnitřní bezbarvé dužnině listů, tvořené parenchymem z velkých a tenkostěnných buněk. Z této tkáně se připravuje tzv. gel z aloe s léčivými vlastnostmi, jehož hlavní účinnou složkou je právě acemanan.Mechanizmus působení poodhalen


Přesný mechanizmus působení acemananu není dosud zcela objasněn. Výzkum ukazuje, že je jím aktivováno několik typů bílých krvinek v rámci imunitního systému. Acemanan aktivuje a stimuluje makrofágy, monocyty, protilátky a zabíječské T-lymfocyty, zodpovědné za obranu proti cizím látkám. Také hraje důležitou roli při zvyšování množství TNF (tumor nekrotizujícího faktoru), gama interferonu a interleukinu 1, z nichž všechny zvyšují schopnost těla zničit viry, bakterie a nádorové buňky.
Aloe

Blahodárné funkce mananů:

 

1) Manany obecně napomáhají makrofágům a jiným součástem imunitního systému rozpoznat invazivní činitele. Bez nich imunitní systém funguje slepě - jako byste řídili auto se zavázanýma očima. Bez nich se ztrácí schopnost rozpoznávat patogenní bakterie, viry, plísně a další mikroorganizmy. Laboratorní testy prokázaly, že acemanan funguje coby spojovací most mezi cizím proteinem a makrofágy, což usnadňuje redukci cizích proteinů, které mohou tělo ohrožovat.

 

 

2) Také se starají o produkci zvýšeného množství oxidu dusnatého, který má protinádorový účinek. Platí úměra: Čím více se tvoří oxidu dusnatého, tím méně hrozí rakovina.

 

 

3) Snad největší výzkumy glykonutrientů - jak se nazývají zdroje těchto polysacharidů - provedli v Carrington Laboratories Irving, Texas. Série studií provedených v laboratořích v New Yorku potvrdily zajímavé vlastnosti acemananu: vhodnost pro léčbu cukrovky, vysokého cholesterolu, nemocí srdce a aterosklerózy.

 


4) Acemanan také chrání kostní dřeň před poškozením chemickými jedy a léky. Vzhledem k tomu, že obsluhuje všechny buněčné membrány, vytváří tím výraznou imunitní posilu. Konečným výsledkem je zvýšená detoxikace, lepší vstřebávání výživy i zlepšený metabolizmus, jenž má vliv na celé tělo a má obrovský energetizující účinek.

 

Prevence předčasného stárnutí


Acemanan hraje důležitou roli v boji proti předčasnému stárnutí. Moderní věda zjistila, že náš proces stárnutí je určován asi z 20-30 % našimi geny. A zbývající část je podmíněna naším životním stylem, způsobem stravování, pohybovou aktivitou atd. Homotoxikologie (nauka o lidském jedu) upozorňuje, že předčasné stárnutí probíhá také v závislosti na hromadění lidských jedů, a ty v těle narůstají vinou stresu, kyselinotvorné stravy, nikotinu, alkoholu i toxinů životního prostředí.

Zde se tedy nabízí, že popíjení šťávy z aloe, obsahujícího acemanan, bude pro zdraví přínosem. Acemanan zatím není povolen coby lék, jen je v některých zemích schválen pro veterinární účely.

 

Celkovou nabídku přípravků s aloe vera naleznete v naší nabídce.


Související články:
Aloe Vera Gel
Přírodní přípravky s aloe vera


05.09.2018
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Přírodní léčba

 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

149,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS