Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Aby se našim andílkům dobře dýchalo (komerční sdělení)

05.12.2016
Andílci Z porodnice jste si přinesli malý uzlíček, o který jste začali od prvního okamžiku s láskou pečovat. V prvních dnech a týdnech života potřebuje vaše miminko především spát a jíst. Ovšem, jak roste, mění se i jeho potřeby a vaším úkolem je připravit mu zdravý a bezpečný domov.

Nepodceňujme čistý vzduch

Během 24 hodin uděláme až 20 000 nádechů a naším tělem projde neuvěřitelných 15 kilogramů vzduchu. Ideální by bylo dýchat pouze čistý vzduch, ale i přes dodržování přísné hygieny a pravidelného větrání není v lidských silách zbavit se škodlivin obsažených v ovzduší. A to jednoduše proto, že je nevidíme.

 

Nejvíce postiženi jsou obyvatelé velkých měst a průmyslových oblastí. Následky znečištěného ovzduší jsou alarmující, více než čtvrtina české populace trpí různými alergiemi, ekzémy či astmatem. Ale nemylte se, to, že žijete na Vysočině nebo v Českém ráji ještě neznamená, že jste na tom výrazně lépe. Nastává totiž období plné smogu a inverze a my se, ve snaze vyhnout se škodlivinám zvenku, uzavíráme doma ve svých bytech a domech v domnění, že jsme v bezpečí. Opak však bývá pravdou, protože právě doma nás ohrožuje mnoho nečistot, které ani nevnímáme. Je to polétavý prach, plísně, kterým se v zimním období opravdu daří, dále chemické výpary z umělých hmot a nábytku, bakterie, viry a cigaretový kouř.  Na podzim a v zimě, kdy méně větráme, působí tito „neviditelní škůdci“ na náš organizmus prakticky celý den. Největší část škodlivin přitom proniká do těla právě plícemi.

 

Děti v rodině kuřáka

  • Mají o 40% vyšší riziko, že onemocní zánětem středního ucha či dolních cest dýchacích
  • Mají o 33% vyšší riziko astmatu
  • Mají o 50% vyšší riziko chronické obstrukční choroby plicní (CHOPN)

 

A řešení?

Jednou z možností, jak se proti alergickým reakcím a respiračním onemocněním bránit, alespoň v pokojových podmínkách, je pořízení čističky vzduchu. A pokud máte to štěstí a podobné problémy řešit nemusíte, čistička vzduchu vám poslouží jako velice účinná prevence.

 

Bílá čistička

 

Kvalitní čistička vzduchu by měla zachytit minimálně 80% prachu a polétavých nečistot. Používejte ji tam, kde trávíte nejvíce času. Přes den například v dětském či obývacím pokoji a na noc je vhodné ji umístit do ložnice. A s tím úzce souvisí hlučnost a energetická náročnost čističky. Čistička s hlučným ventilátorem a vysokou spotřebou elektřiny vám pravděpodobně brzy poleze na nervy a raději ji přestanete používat.

 

Pokud si vyberete čističku vzduchu Ionic-CARE Triton X6, vysoké spotřeby ani hlučnosti se bát nemusíte. Čistička funguje na principu elektronového větru, její provoz je tichý, spotřeba na maximální výkon je pouhých 12 W a účinnost při zachytávání polétavého prachu a ostatních nečistot je až 96%.

 

Produkty značky Ionic Care naleznete v naší nabídce.


Související články:
Smog


05.12.2016
komerční sdělení
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS