Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek
VIDEO: Co je to přerušovaný půst?
15.02.2018

Naprostá většina z nás drží půst v noci, kdy spíme. Dobu, během které nejíme, je ale někdy vhodné prodloužit i přes den. Příliš časté stravování totiž může vést ke zdravotním problémům, jako je např. cukrovka. Dobrou prevencí těchto rizik může být právě metoda přerušovaného půstu, kterou popisuji v tomto videu.
Onemocnění štítné žlázy z pohledu klasické a celostní medicíny
14.02.2018
Štítná žláza
Štítná žláza je žláza s vnitřní sekrecí uložená na přední straně krku. Její objem se uvádí mezi 18 až 25 ml, k syntéze hormonů potřebuje jód. Řízení sekrece je ovlivněno hypofýzou z mozku pomocí TSH. Produkuje hormony T3 a T4. Ty jsou skladovány uvnitř folikulů v koloidu ve vazbě na thyreoglobulin. V parafolikulárních buňkách je syntetizován ještě kalcitonin. Účinky hormonů štítné žlázy jsou různé: působí na látkovou přeměnu, ovlivňují metabolismus cholesterolu, zvyšují energetickou přeměnu, spotřebu kyslíku a produkci tepla, stimulují růst a zrání kostry a mozku. Nedostatek hormonů štítné žlázy u novorozence má za následek retardaci tělesného růstu (trpasličí vzrůst, opoždění sexuálního vývoje), poškození nervového systému – snížení inteligence, záchvaty křečí, čemuž se říká kretenismus. Kalcitonin ovlivňuje hospodaření s vápníkem.
White Elephant - MILOVÁNÍ (komerční sdělení)
14.02.2018
Elixír Milování
Přirozený a zdravý sexuální život je součástí šťastného lidského bytí. Ne vždy nám je však osud příznivě nakloněn. Moderní doba přináší řadu civilizačních nemocí, které nám náš sexuální život mohou narušit.
Přírodní přípravky proti nachlazení
13.02.2018
Chřipka

Jedním z klíčových faktorů, které celý život ovlivňují zdravotní stav člověka, je jeho imunitní systém. Imunitní systém má na starost obranu našeho organismu proti antigenům, ať už přicházejí z našeho okolí či se přímo nacházejí v našem těle. Může se jednat o buňky patogenních organizmů, viry nebo nádorové buňky. Imunitní systém rozezná tyto cizorodé makromolekulární látky, snaží se zabránit jejich proniknutí do organismu, a pokud přeci jen proniknou, tak se je snaží v těle zlikvidovat. Správně fungující imunitní systém představuje dobře připravenou obranu proti všem možným infekcím, kterým jsme vystaveni.

Jak zvýšit citlivost buněk na inzulín
12.02.2018
Diabetes
Dnešní článek věnuji „pacientům“ s diabetem II. typu, jejichž buňky vykazují sníženou citlivost vůči inzulínu. Samozřejmě, na celou problematiku je třeba dívat se komplexně, výrazně upravit stravu, mysl, ale také pohyb, který, ruku na srdce, v životě mnohých schází. Přijde mi, že dnešní doba je tolik otevřená zdraví, informacím, jež jsou snadno uchopitelné, se kterými můžeme velmi rychle pracovat a přesto….
články o zdraví: 4685   1 2 3 4 5 ... 937Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)

1242,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS