Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


5 mýtů o detoxikaci

24.09.2017
Bylinky Detoxikace je doslova nevyčerpatelná studnice poznání. Kdybychom se snažili toto téma uchopit v celé jeho šíři, nestačila by jej pojmout pravděpodobně ani několikasvazková kniha. Přesto, že je o detoxikaci všude mnoho informací, mnohé z nich jsou naprosto zcestné. A my se dnes podíváme na zoubek některým z nich.

Současný uspěchaný svět paradoxně nutí lidstvo zpomalit. I to je jedním z důvodů, proč se detoxikační metody a postupy opět dostávají do módy. Kdo se však hodlá do očisty svého organismu pustit, měl by k ní přistupovat minimálně stejně zodpovědně, jako přistupuje například k důležitým pracovním úkolům. Do módy se dostávají detoxikační praktiky, které můžeme vnímat jako podpůrné, ale základ pořádné očisty bychom v nich hledali jen stěží.

 

1. „Všespásný“ klystýr

Imunita sídlí ve střevech – tedy alespoň její převážná část. A že očista střev uleví od mnohých zdravotních potíží (zejména trávicích, kloubních a kožních), je také pravda. S domácími klystýry je však třeba zacházet velice opatrně. Ne vždy jsou realizovatelné (s ohledem na aktuální zdravotní stav) a musí se aplikovat pečlivě a přesně, aby měly kýžený efekt. Za mnohem užitečnější je považována tzv. hydrokolonterapie neboli důkladný výplach střev. Provádí se na odborných pracovištích. Toxiny se však mohou usazovat kdekoli v organismu, ne pouze ve střevech. Jejich očista však může celkové detoxikaci napomáhat.

 

2. Sauna, zabiják toxinů

Pokud chodíte do sauny utužovat imunitu a zdravotní stav vám to umožňuje, je to zcela jistě správný krok. Pravidelné otužování organismu posiluje imunitní systém, a kromě jiného také zlepšuje náladu i stav pokožky. Stěží se však sauna může stát základem detoxikace. Pocením se z těla vylučují zejména voda a minerály (i proto je důležité po saunování tekutiny doplnit), toxinů pouze zanedbatelné množství. Chcete-li, aby vaše detoxikace byla skutečně důkladná, ani tudy cesta nepovede.

 

3. Půstem k trvalému zdraví?

Jak kdy. Pravidelné půsty patří do běžného života spousty lidí, například jogínů. Půst může efektivně nastartovat a podpořit metabolické procesy i vylučování škodlivin z těla, předpokladem jeho úspěšnosti je však správný postup a relativní dobrý zdravotní stav. Přechod na půst musí být pozvolný, jinak organismus zažije šok a celý půst se mine účinkem. Půstu by měla předcházet alespoň dvoutýdenní detoxikační dieta, spočívající v absenci alkoholu, nikotinu, kofeinu a těžkých pokrmů. Pokud se do půstu pustíte, mějte na paměti, že pouze on k očistě nestačí. Toxiny nejsou hlupáci – dokáží se v těle precizně ukrýt, maskovat, zapouzdřit.  Běžně odolávají i silným antibiotikům, mnohé z nich hravě odolají i půstům.

 

4. Ovocné diety

Jsou moderní, chuťově dobré a často nesou přívlastek „detoxikační“. Ten by se však hodil spíše pro diety založené na konzumaci zeleniny! Mnoho druhů ovoce, zejména exotického, si nemusí rozumět například s běžně užívanými léky, šťávy z něj mohou být zbytečně agresivní vůči citlivému trávicímu systému, a navíc obsahuje vysoký podíl fruktózy, která je sice lepší variantou než rafinovaný cukr, ale ve větším množství je zcela nevhodná. Pokud uvažujete nad některou krátkodobou dietou nebo odlehčujícím jídelníčkem, volte ten zeleninový. Zeleniny můžete sníst, kolik jen chcete, je bohatá na minerály a vitaminy a její blahodárné účinky můžete dobře umocnit třeba bylinkami: pro detoxikaci jsou vhodné zejména kopřiva, šťovík, pampeliška, medvědí česnek, ostropestřec, fenykl nebo máta.

 

5. Na detoxikaci stačím sám

To je velký omyl. Dostaneme-li se do situace, kdy už se potýkáme s nějakým zdravotním neduhem, jehož kořeny jsou ukryty neznámo kde, přichází čas na řízenou a komplexní detoxikaci, která však vždy patří do rukou odborníků. V případě C.I.C. metody jsou to školení terapeuti, kdo nabízí pomocnou ruku a za pomoci jedinečného přístroje Salvia a dokáží v organismu najít a přesně identifikovat toxická ložiska, která mu škodí. Detoxikační kúra, sestavená vždy na míru, pak nejen zacílí na konkrétní toxiny, ale otevře také doširoka bránu, kudy toxické látky mohou z organismu odejít.

 

Co byste měli vědět o přípravcích Joalis:

  • Jedná se o doplňky stravy, jejichž složení je čistě přírodní. Jako všechny doplňky stravy ani přípravky Joalis nenahrazují léky předepsané lékařem.
  • Obsahují vysoký podíl bylinných a rostlinných extraktů, které jsou kombinovány tak, aby měly co nejlepší a nejsilnější efekt.
  • Zcela ojedinělý je další postup zpracování, a sice prostřednictvím unikátních informačních technologií. Ty mají za úkol, aby přípravek přesně zacílil na to, co daného člověka trápí.
  • Jsou šetrné. Detoxikace touto metodou je neinvazivní a nenarušuje přirozený chod organismu. Jejím hlavním cílem je očista a vyloučení toxinů z míst, kde nemají co dělat, a navrácení organismu zpět do fyzické i emocionální rovnováhy.
  • Jsou tradiční: jejich výzkum a vývoj započal bezmála před dvaceti lety a od té doby si našel své příznivce napříč Českou republikou, Evropou, ba dokonce i za jejími hranicemi.

 

Více o detoxikaci se dozvíte v knize Křížovka života (MUDr. Josef Jonáš)


Související články:
Nebojte se detoxikace!
Proč se vyplácí neuspěchat detoxikaci
Není toxin jako toxin (a není detoxikace jako detoxikace)
Svatý grál pro naše játra? Běžně dostupné potraviny!
5 tipů pro každodenní detoxikaci
Co se děje během detoxikace?


24.09.2017
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

129,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS