5+1 tip pro lepší metabolismus!

cm zena pijici dzus

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Chceme-li se cítit dobře, držet váhu na uzdě a vychutnávat si jídla, která milujeme, je bezpodmínečně nutné, aby náš metabolismus pracoval, jak má. V opačném případě hrozí nejen zažívací těžkosti, ale také celá řada dalších potíží, souvisejících s poruchami metabolismu.

Přinášíme vám několik jednoduchých tipů, jak svůj metabolismus podpořit a hýčkat. Možná budete překvapeni jejich jednoduchostí…

1. Snídejte

A snídaně si dopřávejte opravdu královské. Je to právě první jídlo dne, které určí, jak se budeme cítit. Často používaný argument, že na snídani není čas, je výmluva. Příprava kvalitní a vyvážené snídaně, která zasytí na celé dopoledne a nastartuje metabolismus, nezabere více než 10 minut, mnohé z nich si navíc můžeme připravit již večer předtím.

K snídani si dopřávejte nejčastěji obilniny, teplé kaše, sezónní ovoce, vajíčka na všechny způsoby, kvalitní šunku, zakysané výrobky a zdravé smoothie.

2. Smějte se

Smích z plných plic je v podstatě velice účinné cvičení. Pouhých 10 minut upřímného smíchu denně výrazně povzbudí metabolismus, pro-masírujte svaly a tím i všechny vnitřní orgány a pomůže spálit nějakou tu kalorii. Pokud smích není vaší předností, zařaďte do svého života pravidelné ranní cvičení, které metabolismus doslova nakopne. Cvičte NALAČNO. Ráno je ideální doba na jógu, pilates, Mojžíšovu metodu nebo pozvolnou, ale pečlivou rozcvičku. Před cvičením vypijte sklenici teplé vody s citronem a špetkou skořice. Po cvičení přichází čas na svěží sprchu a oblíbenou snídani.

3 Stručně a tučně!

Mezi lidmi často koluje fáma, že tuk zabíjí metabolismus. Nutno říct, že není tuk jako tuk. Z ovaru a pytlíku chipsů příliš zdravých tuků do těla nedopravíme. Kvalitní tuky jsou ale pro tělo nesmírně významné, ba dokonce nutné. Bez tuků by organismus nemohl vstřebávat většinu vitaminů a minerálů. Zaměřte pozornost na opravdu kvalitní tuky z rostlinné i živočišné říše: najdete je v krůtím mase, rybách, lněném a olivovém oleji, vejcích a samozřejmě ve všech druzích ořechů.

4. Zjistěte intolerance

Děláte vše pro to, aby byl váš jídelníček pestrý a vyvážený, a přesto se pořád necítíte dobře? Na vině může být porucha metabolismu nebo potravinová intolerance. Oba tyto problémy mají jedno společné: nejsou vidět. Následkem poruch metabolismu a potravinových intolerancí mohou vznikat bolesti hlavy, potíže s nervovou soustavou, samozřejmě zažívací potíže, kožní problémy a celá řada dalších nepříjemností. Nejčastěji máme intoleranci na pšeničný lepek, kasein v mléce, výjimkou není ale ani maso, vejce a další zcela běžné potraviny.

5. Detoxikací k lepšímu metabolismu

Některé druhy intolerancí neodhalí ani ten nejlepší krevní test. Vyzkoušet můžete diagnostiku pomocí přístroje Salvia. Jedná se o zcela bezbolestnou, alternativní metodu, která se zabývá komplexní detoxikací lidského organismu. Přístroj, ovládaný zkušeným terapeutem, odhalí konkrétní toxické zátěže v těle, určí jejich druh i přesné umístění ložisek. Terapeut na jeho základě navrhne detoxikační kúru na míru a provede vás celou detoxikací. Součástí měření na přístroji Salvia je také konzultace, která zjistí širší příčiny potíží, a to jak fyzických, tak psychických, které bývají základem téměř všech zdravotních problémů.

Náš tip:

Vápník napomáhá štěpení tuků. Nemusíte se prolévat mlékem, úžasné zdroje vápníku najdete i v potravinách, jakými jsou mák, chia semínka, petrželová nať, sardinky nebo kvalitní parmezán. Vápník se nejlépe vstřebává večer.