Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


3 důvody, proč milovat chůzi!

01.01.2017
Chůze Bylo mlhavé ráno – ani mrazivé, ani teplé, zkrátka jedno z těch pražských prosincových rán, kdy se člověku nechce vystrčit čumák z okna, natož ze dveří. Ale protože jsem měla plné zuby (i břicho) cukroví a vaječného koňaku a protože mě, jako každý rok, honila předvánoční melancholie, přemohla jsem se a vyšla do ulic. A dobře jsem udělala!

Chůze je opravdu ten nejlepší pohyb, který si můžete dopřát. Který můžete udělat pro celkovou očistu: tělesnou, i tu duševní. Tak nastavte časovač (na 30, 40, 90 minut – jak jen chcete), pohodlně se obujte, nadechněte, a především: spěchejte pomalu!

 

Peníze a čas nehrají roli

Zaměřte se na chůzi klidnou, relaxační. Vypněte telefon, nezapichujte oči do země, ale dívejte se kolem sebe, a jděte, kam vás nohy nesou. Možná objevíte spoustu krásných míst, která jste dosud jen míjeli v MHD. Zjistíte, jak tajemně šumí stromy. Budete se shovívavě usmívat na lidi, kteří se kamsi ženou. V duchu si přehrajete všechny scénáře a události a zjistíte, že i ty nejhorší z nich mají řešení, anebo naopak nestojí za to, abyste je řešili. Do tohoto luxusu nemusíte investovat nic, než trochu času a kvalitní obuv. Je to však investice, která se vám mnohonásobně a velice brzy vrátí.

 

 

Šetrná k tělu i k duši

Až půjdeme ulicemi nebo přírodou, vnímejte každý pohyb. Důkladně došlapujte, vypněte hruď, stáhněte hýžďové svaly a chvilinku pozorujte svůj dech. Je hluboký a pravidelný? Tak je to správně! Chůzí se okysličuje mozek i celé tělo, krev v žilách koluje se zdravou energií a jásá i celý kardiovaskulární systém. Správnou chůzí zapojíme stovky svalů, i těch drobných a hluboce uložených, a přitom nezpůsobíme žádnou zátěže svým kloubům nebo páteři. S přívalem čerstvého vzduchu a klidu přijde také záplava endorfinů (a co teprve až dorazíme zpátky domů a všechnu tu krásu necháme doznít pod proudem teplé vody nebo ve voňavé lázni?).

 

Perfektní detoxikační start

Chůze dá do pohybu také náš lymfatický systém, velice časté ohnisko odpadních látek našeho těla – toxinů. Špatná funkce lymfatického systému neznamená otoky nohou, uzlin, vznik celulitidy, ale v první řadě zamezí odchodu toxinů z těla. Ty se v něm začínají hromadit a způsobují celou řadu problémů (kromě jiných i výše zmíněnou celulitdu, špatné prokrvování končetin, otoky). Pravidelná chůze popíchne očistné procesy v organismu, díky nižm dochází k „samodetoxikaci“.

 

Jak na efektivní chůzi?

  • Snažte se, aby chůze vycházela z kyčle, nikoli z kolene. Lopatky stáhněte k sobě, bradu lehce zvedněte, pánev jemně podsaďte, aby se napnuly hýžďové i břišní svaly.
  • Nezapomeňte správně dýchat: hluboký nádech (např. na pět kroků), hluboký výdech (také na pět kroků). Postupem času se dýchání stane pravidelným, aniž byste si to uvědomovali.

 

Proč chodit?

  • Procházky nikdy neomrzí, protože si můžete pokaždé vybrat jinou trasu.
  • Správnou chůzí podpoříte přirozenou detoxikaci organismu.
  • Chůze má blahodárný vliv na klouby i kardiovaskulární systém.
  • Při uvědomělé, pečlivé chůzi dochází k blahodárné masáži vnitřních orgánů.
  • Správnou technikou dokážete při chůzi zapojit několik desítek, dokonce i stovek svalových partií. Při běžné chůzi je to zrhuba 36.

 

Chcete-li chůzi posunout do dalšího „levelu“, vyzkoušejte tzv. techniku na rozevedení životní energie. Při ní sice budete stát, ale až si ji osvojíte, budete ji moct používat prakticky kdekoli. „Základem je soustředit se během chůze pouze na prsty u nohou,“ říká Ing. Vladimír Jelínek, jeden z půrkopníků řízené a kontrolované detoxikace neboli CIC metody. Jak na to? Při výdechu zatněte bříška prstů u nohou do podložky (tj. i vložka od bot). Na nádech se uvolněte. Fáze nádechu i výdechu si regulujte podle své potřeby, vždy vám to musí být pohodlné. Cvičení praktikujte každý den alespoň 6 minut.

 

Celková nabídka přípravků Joalis.


Související články:
Očista ledvin začíná u jater a sleziny
Poklady z přírody: Nejznámější životabudiče
Poklady z přírody: Chmel, mistr klidu
Poklady z přírody: Řízný křen chrání imunitu
Detoxikace a imunita


01.01.2017
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

373,- Kč

373,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS