Potíže s prostatou

cm prostata1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Pánové trpí zpravidla od 45 let potížemi s prostatou. Jde o předstojnou žlázu, která produkuje speciální sekret, umožňující snazší pohyb spermií pocházejících z varlat, jež oplodňují vajíčka ve sliznici dělohy ženy. Je dokonce známo, že má tyto potíže celá jedna třetina mužů ve věku nad 50 let.

Když tato prostatická tkáň zduří, dochází zde ke stlačování procházející močové trubice, což se projevuje obtížným močením a nedostatečným vyprazdňováním močového měchýře. Moč, jež zůstane v močovém měchýři, se tak stává snadným zdrojem infekce. Důležité je při těchto potížích nejíst dráždivé pokrmy, maso pak pojídat jen minimálně, protože se z něho v těle vytváří další maso, jež je zdrojem biochemických látek, z nichž v lidském těle snadno vznikají dobře živené rakovinné buňky.

Činnost prostaty naopak zklidňují látky obsažené v syrové cibuli a přípravcích obsahujících zinek. Proti močové infekci lze rovněž preventivně denně popíjet alespoň dva až tři šálky bylinného čaje, obsahujícího nať přesličky a nať pýru plazivého. Důležité je také hodně pít každý den minerální vody, nejlépe Rudolfku z Mariánských Lázní, a dbát na pravidelné i noční močení.

Zduřelou prostatu pomáhají zklidňovat i mnohé homeopatické léky, jako jsou Silicea, Sabal Serulata, Pareira brava, Thuya occidentalis, Causticum, Calcarea carbonica a další.