Naušnice či tetování?

cm zena nausnice

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Článek upozorňuje na možnost nekontrolovatelného působení módních vpichů a děr na změnu zdravotního stavu jedince.

Dodnes vzpomínám, když jsme nechávali své dcerce píchat ouška v nemocnici, protože zlaté naušnice s červeným kamínkem stačila jedna z babiček čerstvě po narození dcery koupit a přinést k nám je při nejbližší návštěvě. Tradice je tradice a budou jí slušet, pomysleli jsme si s mužem. Nakonec obě babičky i já naušnice nosíme.

V celkem nedávné době přišlo do módy pověsit si těch naušnic do uší víc. Někdo fandil lesklým kamínkům v souhře se zlatými kroužky, jiný černostříbrnému oblouku kroužků přes část boltce. Proti gustu žádný dišputát, rádo by se pomyslelo.

Ale z hlediska akupunkturních bodů, kterých máme na boltcích hustou síť a které se propojují s energetickými drahami životnědůležitých orgánů, to asi tak moc v pořádku nebude, uvědomila jsem si a nové módě tehdy nepodlehla. Laik neví, kterou životní funkci tím stimuluje nebo potlačuje. Již se objevily stížnosti teenagerů, jejichž uši vypadají jako železářstvá sbírka, na změnu krevního tlaku, třes nebo poškození vegetativního nervstva. Také ženy s píchnutýma ušima prý mají ve zvýšené míře potíže se žlučníkem a zažívacím traktem.

Na různé materiály různě reagujeme, a to individuálně. Stříbro často oxiduje a jeho sloučeniny způsobují alergické reakce nebo záněty. Potíže snad nevyvolává titan, wolfram a jiné inertní kovy. Ve středu lalůčku se nachází bod pro oči, můžeme si tedy stimulovat dobré vidění nebo právě naopak…Celý ušní boltec se značně podobá miminku ležícímu hlavou dolů v matčině lůně a obsahuje koncové body vitálních drah celého organismu…

V souvislosti s léčením a diagnostikou souborem přístrojů firmy Vega (tzv. systémová informační terapie, zkratka SIT) se dozvídáme, že testovaná „chybná polarita“ právě vzniká při dlouhodobém nošení většího množství řetězů a řetízků, které obtáčejí některou část těla. V Německu, odkud přístroje pocházejí, mají dosti zkušeností už z řad klientů. Zlatníci vkládají na požádání klienta plastový kroužek do řetízku, aby se jeho energetický obvod neuzavřel a nepůsobil tak zdravotní změnu.

Němečtí rodiče prý také svým dětem ouška píchat nenechávají, pokládají to za překonanou záležitost. Docela mě překvapilo, když jsem se kdesi v českém módním časopise dočetla, že tetování a propichování částí těla už nejsou „in“, ale „out“. Příjemné překvapení. Takže odchází velká móda tetování a „běda“ těm, kteří si už kůži takto poznačili. Zbývá jim vyhledávat odborné pracoviště, které jim pomůže se k původní barvě kůže – ovšem znovu za peníze – opět vrátit.