Malinová směs

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Tuto směs jsem vymyslel původně jako univerzální čaj k dlouholetému pití pro prevenci všech ženských potíží tak, aby měla příznivý efekt při hormonální nerovnováze, bolestech při menzes, nepravidelném nebo nepřiměřeném krvácení, při zbytnění děložní sliznice (endometria) vedoucím ke kyretáži, při výtocích, tvorbě cyst a myomů, při neplodnosti, rakovinách všeho ženského druhu, obtížích při porodu a laktaci, potížích s prsy, s padáním vlasů po porodu a při psychických změnách v této porodní souvislosti.

A u žen bez všech těchto příznaků pro údržbu pocitu zdraví a fyzické i duševní svěžesti v přípravě pro dlouhověkost, případně nesmrtelnost. Jak je vidět, tak jsem chtěl zachránit tu hezčí a zajímavější půlku světa. Nicméně mám pocit, že se mi to do značné míry povedlo, protože tento čaj je efektivní a skvělý.

Mimořádná jednoduchost přípravy spočívá v pouhém rozředění 1 – 3 ml koncentrátu ve 100 – 250 ml vody nebo běžného klasického čaje. Koncentrát se nekazí ani po desítkách let a je to dáno tím, že je chemicky stálý a obsahuje líh, který v koncentrátu maximalizuje konzervaci bez nutnosti přídavku jakékoliv další chemie. Po rozředění se Malinová směs GK zařazuje mezi nealkoholické nápoje.

Pamatuji, jak kdysi u mě v osobní poradně jakási klientka s běžnými ženskými potížemi a depresemi chtěla být zdravá v co nejkratším čase a začala se aktivně leč nenápadně léčit a než poradna skončila, měla v sobě víc než polovinu lahvičky GK. Asi měla již nějaký předchozí trénink, protože neředěné pití jakéhokoliv koncentrátu vyžaduje přinejmenším plechový hltan. A byla veselá a tvrdila, že je už úplně fit a že naše bylinky dělají učiněné zázraky, a ptala se, jestli náhodou netančím. Odpověděl jsem jí, že opravdu netančím, ale že se potácí ona, a při tom jsem právě zjistil, že zrychlila aplikaci neředěného malinového čajového koncentrátu na ekvivalent asi 50 porcí za hodinu. Takže doprovodný muž musel řídit sám.

U jedné porce by toho samozřejmě nebylo třeba, protože v krvi by se žádný líh neobjevil, ani zbytkový. Poznamenávám, že aplikace neředěného koncentrátu do úst zanechává v mezizubní oblasti odparní zbytky, které ovlivní vydechovaný vzduch tak, že v něm lze při Kryštofově zátahu detekovat líh, přestože v krvi obsažen není. U rozředěných čajů to ale není tak významné, jako třeba u dubových kapek  používaných při paradentóze, zánětech v krku či angíně, protože se standardně aplikují rozprašovačem neředěné častěji během dne. Proto bych pro předcházení potížím navrhoval těsně před jízdou nic neaplikovat. Anebo použít doporučení, kterým se zdraví mezi sebou namísto přání dobrého dne vzájemně zubaři: „Vypláchněte  si…“

Líh v našich koncentrátech se normálně chová po rozředění jako vynikající antioxidant srovnatelný s natráveni-novým produktem střevních kvasinek, který jedinečným způsobem šetří játra před neupotřebenými agresivními polovinami molekul zpracovávaného kyslíku. A to jak v detoxikačním procesu, tak při vlastní jaterní funkci. Ovšem ona výše zmíněná dáma se předávkovala a tak přebytek alkoholu ovlivnil i mozek. Prostým výpočtem zjistíme, že průměrná porce obsahuje kolem 400 mg alkoholu, což je jako chlast alkoholicky nevýznamné, ale jako antioxidant ideální (malá molekula snadno rozpustná v tělních tekutinách, velmi snadná oxidace, žádné zplodiny) a játra to nejen nezatěžuje, ale zlepšuje jim detoxikaci aromatických uhlovodíků z koření a „chutných“ potravin, zplodin hoření a užitné chemie z prostředí. Nicméně některý přecitlivělý mozek si díky intoxikujícímu nadbytku nezdetoxikovaných vlastních metabolitů krátkodobě všimne a reaguje euforicky a potácivě. V takovém případě je vhodné na několik dnů dávku přechodně zmenšit.

Kdysi jsme nechali testovat některé naše koncentráty na myších a bylo vědecky vyzkoumáno, že na předávkování čistým lihem ve vztahu ke hmotnosti se odebrala k myšímu Bohu každá pátá, při použití propolisové tinktury každá desátá. S našimi čaji za stejných podmínek nezemřela žádná! Takže vzhůru do bezvědomí… Anebo ne, protože to leze děsně do peněz a chuťově to není nic moc. Chcete-li do bezvědomí, pusťte si zprávy v telebedně…

Tak zase zpátky k Malinové směsi GK. Doporučuji ji podávat 1 – 4x denně. Nejobvyklejší je použití mimo jídla, kdy se nezdržuje v játrech a rychleji se dostává do cílových orgánů. Při aplikaci před jídly se uplatní její mírná stimulace trávení hořčinami a zlepší se trávicí proces. Zvláště tehdy, když má vařit manžel. Potom lze strávit i to, co téměř nejde. Je-li ale blbě až zle, doporučuji raději směs zeměžlučovou. Při hormonálních potížích zase raději chmelovou. Malinovou směs  lze podávat i po jídlech, kdy se uplatní i její mírně pozitivní vliv na játra. Ovšem směs ostropestřecová  je pro tento účel i čas mnohem, až o třídu, vhodnější. Nemusíte se bát použít i kombinace čajů, kdy před jídly při ženských potížích pijete nahořklou fytoestrogenní směs chmelovou, po jídlech detoxikační směs ostropestřecovou  a mimo jídla žensky speciální směs malinovou . Při tomto působení se velice osvědčuje přidávat do jídel nebo i mimo jídla podle snášenlivosti speciální pupalkový olej, který pomáhá nejen zlepšit stav pánevních orgánů, ale i cévy, žlučovody, klouby a pleť.

Při nadměrné krvácivosti a bolestech v podbřišku při menzes bych doporučení upravil na Malinovou směs GK před jídly, ostropestřecovou  po jídlech a jahodovou mimo jídla. Při rakovinách a zánětech bych to doporučil podobně, ale místo jahodové směsi bych dal tymiánovou směs . Při častějším střídání partnerů bych místo jahodové směsi  zvolil šalvějovou směs.

A při ženských problémech a současném zánětu močového měchýře bych místo jahodové směsi  doporučil směs medvědicovou plus tymiánovou směs . Medvědicová směs  nesnáší kyselé a musí se k ní přidávat tableta jedlé sody. Ale to by už asi opravdu chtělo investovat do osobní poradny anebo studovat rady na www.dedekkorenar.cz

Vzhledem k tomu, že malinová směs  obsahuje byliny s fytoestrogenními účinnými látkami (ale chmelová směs  rovněž), nedoporučuji ji podávat mužům, aby se z muže nestal nemůže (respektive nemá ani zájem (vzhledem k věku a vzezření často ani není divu…), anebo jako děda Potůček – může, kdykoliv se mu zachce, například loni – to se mu nechtělo vůbec…).