K podpoře dobrého vyprazdňování

cm bolest bricha2

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Nepravidelné a ztížené vyprazdňování bývá příčinou pozdějších zdravotních potíží a také průvodní potíží některých chronických onemocnění. V tomto příspěvku chceme poskytnout některé tipy na podporu dobrého vyprazdňování, aby toxiny vycházely po ránu ze střevního prostoru včas pryč a nezatěžovaly váš krevní oběh skrze sliznice znovu.

Důraz položíme na příjem vlákniny:

  • Prostředek, který obsahuje mikrovlákniny, které jemně dráždí sliznici střevní (poté, co nabobtnají vodou; tablety je tedy nutné hodně zapíjet!) a nutí střevo k peristaltice, tedy ke správnému pohybu.
  • Vmíchávejte si denně při vaření jednu lžičku amarantové mouky do některého vařeného jídla, do pečiva nebo do polévky apod.
  • Karob v podobě prášku (na výrobu zdravé varianty čokolády či kakaa) nebo kulatých lístečků chuti čokolády nebo stlačený do formy svatojánského chleba – je mírně projímavý prostředek. V jižních krajinách, např. v Řecku, se vyrábí i prodává ve formě hustého hnědého sirupu a starší ženy si jej ředí vodou a během dne popíjejí. Nápoj je oblíbený u všech vrstev obyvatelstva jako domácí limonáda.

Dbejte na pravidelný pitný režim:

  • Potřeba dodržet: Počet kilogramů vaší tělesné hmotnosti si vynásobte 0,03 l (tj. 30 ml) pitné vody na 1 kg: To dává množství litrů přijatých nápojů denně (hlavně vody s citrónem, bylinných a ovocných čajů, ředěných ovocných nebo zeleninových šťáv, koktejlu z mladého ječmene apod.), nutných ke klidovému pracovnímu režimu těla, pro čištění se od nejrůznějších zplodin.
  • Při fyzické zátěži a při zvýšené teplotě ovzduší je třeba pitný režim i zvýšit.

Pohyb:

  • Pohyb zrychluje látkovou výměnu (včetně ranního vyprázdnění se) a měl by být do zpocení. Je to součást detoxikačního režimu těla. Tedy potřebujete denně rychle chodit (vzpřímeně, ne „chůze pro něco“) za pomoci hůlek NORDIC WALKINGU, jezdit na kole venku na čerstvém vzduchu i na orbitreku doma.
  • Tento pohyb účinně masíruje a natřásá břišní oblast, prokrvuje a protepluje ji a všeobecně podpoří střevní peristaltiku.
  • Potem vždy vyplavíte kromě toxinů i užitečné minerály. Podpořte proto svůj metabolismus příjmem minerálů a vitamínů (vitamín C, antioxidanty). Pít při sportu je třeba po locích, průběžně.