Jak se sám vyléčit během 15 dní – 7. část (Oddělte se od davu)

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Tato 7. část začíná myšlenkou na to, jak si všímat chabého zdraví nejširšího lidského davu: chcete být stejně nemocní jako oni? Pokud ano, dělejte prostě stejné věci jako oni. Všimněte si, že „průměrný konzument“ nebývá zrovna zdravý. Lidé, kteří se řídí masově šířenými informacemi o zdraví z hlavních médií, bývají ze všech ti nejvíce nemocní. Konzumují průmyslově zpracovaná nehodnotná jídla, užívají množství nebezpečných farmaceutických produktů, nechávají se pravidelně očkovat a nemají naprosto zájem chránit své zdraví s pomocí výživových doplňků, kvalitních potravin a čerstvé živé stravy.

Jsou to lidé podporující farmaceutický průmysl, rakovinový průmysl, diabetický průmysl a průmysl srdečních chorob. Prostřednictvím svého utrpení a smrti udržují systém oficiální medicíny naživu a ziskový. Pokud vy chcete být zdraví, potřebujete se od takových lidí vyčlenit, abyste byli v bezpečí a své zdraví si udrželi.

Nenásledujte davy na kraji útesu

Široký dav nebývá dobře informovaný, co se týká zdraví. Davová psychologie nám ukazuje, že lidé mívají tendence následovat cokoliv, co dělá dav, aniž by je zajímal jakýkoliv důvod kromě skutečnosti, že dav to dělá. Lidská mysl v tom případě uvažuje takto: „Dobrá, když to dělají všichni kolem, musí k tomu mít dobré důvody“. Proto lidé jdou s davem a drží se prakticky všeho tak dlouho, dokud to dav podporuje.

Podle těchto pravidel lidé pijí sladké limonády, stravují se v rychlém občerstvení, pijí pasterizované mléko a dopřávají si průmyslově zpracovaná nehodnotná jídla. Jak jen mohou dopadnout ti, kteří pijí dietní limonády a večer co večer u televize jedí popcorn a bramborové lupínky?

Psychologie davu je tím, co způsobuje, že lidé se nechávají očkovat vakcínami (které nepotřebují) nebo užívají nebezpečné předepsané léky (které jim mohou ublížit nebo je i zabít). Dav jako celek nebývá příliš inteligentní – dokonce ani, když by jeho individuální členové byli sami velmi inteligentní! A pokud následujete spotřebitele ze širokého davu, aniž byste samostatně přemýšleli, můžete pouze očekávat stejné dopady, jaké zažívá dav – degenerativní nemoci, závislost na lécích a úpadek medicíny.

Právě proto dosažení trvalého zdraví znamená distancovat se od širokého davu a v mnoha případech i konat opačně, než on.

Budete zdravější, když budete jednat opačně než dav

Když dav spěchá, aby se nechal očkovat proti umělé a nijak nebezpečné „pandemii chřipky“, jednejte prostě opačně a nenechávejte se naočkovat.

Pokud dav uhání do nějaké sítě rychlých občerstvení, aby si užil smažených kuřat za akční cenu, protože to vyhlásila nějaká komerční televize ve své reklamě, konejte opačně a běžte se napít ovocného koktailu nebo něčeho podobného.

Když se dav tlačí, aby se nechal ozářit z mamografů (které ve skutečnosti samy vyvolávají rakovinu prsu), konejte opačně a nechejte se vyšetřit na mnohem bezpečnějším thermografu (nebo ještě lépe – dejte si dávku zdraví prospěšného vitamínu D a přestaňte žít ve strachu z rakoviny).

Když dav užívá tabletky proti depresi, zvýšenému cholesterolu a vysokému krevnímu tlaku, dělejte opak a užívejte výživové doplňky, které obohacují vaše tělo a neotravují je.

V podstatě sledujte, co konzumenti z davu dělají a vynakládejte vědomé úsilí k tomu, abyste jednali opačně. Bude to vhodné zřejmě ve většině případů.

Nepřeskakujte z jednoho bezmyšlenkového davu do druhého

Pokud to všechno uděláte, dávejte si pozor, abyste nepřeskočili z jednoho bezmyšlenkového davu do dalšího. Jinými slovy, při opouštění širokého davu nezapadejte slepě mezi další dav – i kdyby se třeba označoval jako „zdraví vyhledávající“.

Z mého pohledu byste neměli nikdy následovat dav jen proto, že je davem. Mezi takové patří i davy vyznavačů syrové stravy, jógy, vegetariánství atd. Místo toho přemýšlejte sami za sebe o tom, co je pro vás významné. A pokud jsou pak vaše závěry ve shodě s jejich závěry, je v pořádku se připojit k takové skupině (nebo se zařadit do takového davu), ale přitom stále sledovat realitu kolem sebe. Ujišťujte se, že to, co dělá dav, vždy dává smysl i vám osobně a že nebudete zaslepeni stereotypy nějakého jiného davu (byť menšinového).

Davy obvykle nebývají příliš chytré. Ale VY jste chytří! Máte schopnost samostatného myšlení, schopnost kdykoliv změnit svůj názor, vylepšovat svá rozhodnutí, pozvednout svůj životní styl atd. Procvičujte tyto své schopnosti všude, kde je to vhodné a neobávejte se zkoušet nové stravovací návyky, nové rozvrhy cvičení a nové přístupy v péči o sebe. Vyhledávejte to, co na vás nejlépe působí i bez ohledu na to, zda existuje nějaký „dav, který by praktikoval stejnou věc.

Buďte si vědomí svého vlastního individuálního zdraví a jděte za tím, co u vás účinkuje nejlépe a nikoliv za tím, co je populární nebo módní.

Občas si udělejte osobní inventuru

Obzvláště v případě, že stále jdete s širokým davem (takže např. čekáváte ve frontách na očkování), bylo by dobré se občas štípnout a zabývat se zářivými myšlenkami a pokládat si otázky jako „Měl bych tu opravdu být? Dává to skutečně smysl? Je nějaká bezpečnější a přirozenější alternativa, kterou bych měl/a prozkoumat?“

Myslete na to příště, až si budete mít nechat ozařovat tělo na mamografu. „Dává opravdu smysl radiační ozařování mých prsou?“ Samozřejmě že nedává. Lidé to podstupují hlavně proto, že jdou v jedné řadě s širokým davem. A ten dav je neinformovaný o problematice ochrany zdraví, o ionizačním záření, vitamínu D nebo o prevenci rakoviny.

Buďte chytří. Buďte individualitou. Najděte dostatek odvahy, abyste vystoupili z davu a dělali něco jinak, protože je to zjevně mnohem bezpečnější a zdravější.

Přiměřeným pobytem na přirozeném slunečním světle si vaše tělo vytváří vitamín D a vystoupíte tím z davu. Je to ten jeden z dobrých způsobů, jak si zajistit prevenci proti rakovině – a přitom ještě ZADARMO!