prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


FitMe Slim & Sun 100 kapslí
Umělé přísady - mýty nebo pravda?
24.03.2009
Máte zmatek v jednotlivých aditivech? Nevíte, k čemu slouží? Připravili jsme pro vás přehledovou tabulku. Může vám posloužit pro lepší orientaci, například při nákupu. Také se dozvíte, jestli jsou dané přísady opravdu tak škodlivé, jak se o nich píše.
Koriandr setý – Coriandrum sativum
23.03.2009
Koriandr setý (Coriandrum sativum) je prastará léčivá bylinka, kterou znali a používali již staří Egypťané. Byl nalezen už v egyptských hrobech faraonů z doby kolem r. 1 000 př.n.l. jako obětní rostlina. Zmiňuje se o něm i Starý zákon. Byl znám jako vynikající prostředek pro prevenci a léčbu zažívacích obtíží. Je to jednoletá bylina s přímým rozvětveným stonkem a střídavými hluboce členěnými listy, která je nenáročná na pěstování. Listy má členěné, lichozpeřené, šířící nepříjemný pach. Na vrcholu stonku se tyčí malý narůžovělý květ, jehož dvounažky slouží jako koření.
Mějte své zdraví pod kontrolou s domácími testy (komerční sdělení)
23.03.2009
Domácí testování není nic nového. Například teploměr nebo těhotenský test jsou dnes běžně v sortimentu každé lékárny nebo drogerie. Moderní informační technologie jako tisk, televize i internet přiblížily svět medicíny blíže běžným spotřebitelům. Není proto překvapením, že se lidé více sami aktivně zajímají o svůj zdravotní stav. Domácí testy nabízí přístupnou alternativu a fungují jako filtr existujícího zdravotnického systému. V případě znepokojivého výsledku testu vždy doporučujeme konzultaci s lékařem.
Volné radikály a antioxidanty u sportovní zátěže
20.03.2009
Při velkém sportovním zatížení dochází k četným reperfuzím po krátkých lokálních ischemíich, k zániku některých buněk, z nichž se uvolní dusíkaté báze z RNK a DNA, ke zvýšené spotřebě kyslíku a oxidačnímu stresu při hyperventilaci, a to nejen ve svalech, ale i v mozku - tyto dva orgány mají nejvyšší spotřebu kyslíku, k vyplavování adrenalinu, uvolňování železa následkem menší mechanické hemolýzy do séra (Fentonovou reakcí vzniká zvláště škodlivý volný hydroxylový radikál), k infiltraci namáhaného svalu leukocyty, příp. makrofágy, k uvolňování kyseliny arachidonové z membránových fosfolipidů a svalových fibril atd. Všechny tyto faktory působí zvýšenou tvorbu volných radikálů, resp. ROS (reaktivních kyslíkových druhů).
Lípa srdčitá (Tilia cordata)
19.03.2009
Lípa srdčitá (Tilia cordata) je náš národní strom. Má velkou tradici a je obestřen až mystickou historií. Mezi její lidové názvy patří například lipka. Stromy 15 - 20 metrů vysoké košatou korunou, domovem na evropském kontinentu. Listy mají dlouze řapíkaté. Lípa srdčitá má listy nesouměrně okrouhle srdčité, na líci tmavě zelené, zespodu šedozelené, v úžlabí žilek chlupaté. Velkolistá lípa má listy větší, o trochu tmavší na líci a bledě zelené na spodku. Z úžlabí listů vyrůstají dlouze stopkatá květenství (vijany) s velkým blanitým, zelenožlutým, jazykovitým listenem.
Článků o zdraví: 3202   1 ... 463 464 465 466 467 ... 641Vodní meloun a zázračná melounová slupka
Škodlivost mikrovlnných trub
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Nejrychlejší cesta, jak něco změnit
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Štítná žláza
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Jak žít dlouze a zdravě – Nesprávné dýchání
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat
Chia semínka
Přírodní prostředky a paměť
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Následky nedostatku hořčíku mohou být překvapivě hořké
Nízký krevní tlak
Dna a dieta
Zvětšené uzliny na krku
5 přírodních prostředků proti vypadávání vlasů
Otoky nohou
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS