prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Chilliburner
Derivancia
14.01.2010
Látky s tzv. derivačním působením (derivancia) vyvolají překrvení, mírné podráždění a pocit tepla v oblasti aplikace, které přináší úlevu u zánětlivých onemocnění kloubů a měkkých tkání akutního nebo chronického charakteru. Pálení kůže je provázeno dočasným místním zarudnutím a zduřením, tkáň se značně prokrví a případné usazeniny a zánětlivé látky, které vyvolávaly problémy, jsou zevnitř odstraněny. Toto působení se využívá při bolestech kloubů, svalů nebo svalových křečích.
Světloplachost
14.01.2010
Odborně se označuje jako fotofobie. Označení pochází z řečtiny fotos (světlo) a fobos (strach). Projevuje se tím, když se postižený podívá do silnějšího zdroje světla, vidí v něm jen šedou mlhu. Pokud je místnost více osvětlena, tak kromě mlhy navíc vidí neskutečně rozmazaně. Navíc je to "posuv" viděného spektra zachycení světla, neboli vidí trochu lépe než ostatní lidi ve tmě a v šeru. Ze světla pacienta bolí oči a hlava.
Zásady zdravé výživy - II. část
13.01.2010
Všeobecně se má za to, že cukr je škodlivina číslo jedna, která do lidského jídelníčku ani nepatří. Je to prý takový jed, že by měl být vydáván pouze v lékárnách na předpis. Cukrů a jiných sladidel je pěkná řádka. Za nejškodlivější z nich považujeme běžně používaný řepný cukr (sacharózu). Poněkud přijatelnější je ovocný cukr (fruktóza) ? neplést si s cukrem hroznovým. Ani fruktóza však není bez chyby. Předností je skutečnost, že její metabolismus není závislý na inzulinu, a proto ji lze doporučit diabetikům, i když také jen v omezeném množství.
Zázvor na talíři i v lékárničce
12.01.2010
Zázvor je nepostradatelným pomocníkem v kuchyni i lékem proti chřipce a žaludečním nevolnostem. Odkud se tato jedinečná rostlina vzala a jaké jsou její účinky? Nechte se inspirovat článkem o malém hnědém kořenu, který v sobě ukrývá zdraví i jedinečnou chuť.
Kyfóza u dospívajících
12.01.2010
Během vývoje dospívajících je často rozladěná hormonální regulace, při níž dochází ke změnám základu obratle, hlavně pak na hranici obratlového těla s meziobratlovou ploténkou. Její tkáň vnikne v podobě Schöberlových uzlů do obratlových těl a ty pak na rentgenovém snímku vypadají jako skutečné uzly. Nejčastěji je postižena dolní hrudní či horní bederní páteř. Pacient cítí lokální bolest v postiženém úseku. Onemocněním růstových zón, zvláště vpředu, vzniká klínovitá deformace obratlových těl a tím typické kulovité zakřivení páteře. Pokud dotyčný nevěnuje své páteři náležitou pozornost - pasívně se hrbatí doma u počítače, ponocuje, své tělo vyčerpává, kouří či nesprávně používá při dýchání hrudník, pak se jeho problémy stupňují.
Článků o zdraví: 3421   1 ... 463 464 465 466 467 ... 685Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Medvědí česnek, jedna z nejsilnějších jarních bylinek
Devět léčivých bodů na uchu
Priessnitzův obklad
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Dna a dieta
Štítná žláza
To nejlepší z jarní přírody do vaší kuchyně aneb znáte medvědí česnek
Nízký krevní tlak
Chia semínka
Jak nastartovat tělo před úspěšným hubnutím? Detoxikační jídelníček pro každého
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Šokující pravda o rakovině
Smoothie
Zvětšené uzliny na krku

209,- Kč
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS