prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Theobromin
10.03.2011
Theobromin je řazen do skupiny purinových alkaloidů. Podle svých účinků je řazen do skupiny analeptik. Analeptika jsou látky, které mají stimulující účinky na některé oblasti centrální nervové soustavy. Některé vědecké pokusy naznačují, že jako účinná látka tlumí kašel lépe než kodein.
Příručka pacienta 19 - Je tohle ten pravý chirurg a pravá nemocnice?
09.03.2011
Lékaři se hodně liší i z pohledu svých praktických dovedností. To by nemělo být překvapující, protože stejně tak například kadeřníci nebo fotbaloví obránci se liší ve svých schopnostech. Při konkrétních operačních zákrocích, jako je třeba srdeční bypas, závisí dobrý výsledek mimo jiné i na manuální zručnosti chirurga. Jiné klasické operace, jako je třeba vyjmutí žlučových kamenů patří mezi méně náročné - takže je většina chirurgů zvládá dobře.
Potíže se spánkem
08.03.2011
Když už několik dnů nemůžeme večer v pořádku usnout, lehneme si do postele a několik hodin se bezduše díváme na zeď, počítáme ovečky a spánek nepřichází, víc a víc nás to rozhodí, a pak z jakéhosi hněvu a rozhození nad tím, že nemůžeme usnout, si usnutí vlastně oddálíme ještě víc. Do této skupiny můžeme zařadit i ty potíže, když sice usneme v pořádku, ale spánek je povrchní, často se během noci budíme a eventuelně v rámci těchto nočních probuzení pak další usnutí nabíhá hůř. Ráno jsme pak samozřejmě dolámáni, nevyspalí a se špatnou náladou.
Jak na miminko - Příprava na těhotenství
08.03.2011
S vyváženou stravou a zdravým životním stylem by se mělo začít co nejdříve, rozhodně nejpozději několik měsíců před otěhotněním. Dohánět vše, až je miminko na cestě, je obtížné a pro tělo i značně zátěžové. Pamatujte si také, že pro dítě je zlomových prvních pár týdnů, kdy se utváří většina orgánů. Skoncovat tedy se zlozvykem nebo nastolit zdravé návyky v době, kdy se těhotenství potvrdí, může být už pozdě.
10 způsobů, jak minimalizovat váš stres
07.03.2011
Wellness Stres je vaše reakce na různé stimuly (psychické, mentální nebo emocionální - vnitřní nebo vnější), které mají tendenci nás naštvat. Když jsou reakce nevhodné, mohou přerůst až ve zdravotní problémy. Lékaři uvádějí, že problémy spojené se stresem se pak objevují zhoršováním problémů v různých jiných zdravotních problémech, jako je astma, alergie, migrény a kožní problémy. Faktem je, že 75 - 90 % všech návštěv u lékaře je přisuzováno stresu.
články o zdraví: 3916   1 ... 463 464 465 466 467 ... 784„Kde volně plyne radost a láska, nemůže nastat jiný stav, než pohoda a zdraví,“ říká odborník na čínskou medicínu Bohumír Jehlička. Popisuje, jak se uzdravit
Moudrosti přísloví
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Okruh sleziny podle TČM
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Kterým potravinám se v těhotenství (a nejen tehdy) vyhýbat
Metličkovité křečové žíly neboli mikrovarixy
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Priessnitzův obklad
Dna a dieta
Jak správně vytáhnout klíště
VIDEO: Kolik vody musíme denně vypít?
Nízký krevní tlak
Hemeroidy - příznaky a fotky
Otoky nohou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Etikoterapie aneb Jak uzdravit duši, která ztratila víru
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS