prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Chilliburner
Abeceda detoxikace podle MUDr. Josefa Jonáše - 3. část
22.01.2010
Oblázky Detoxikace podle čínského pentagramu
Čínská medicína rozeznává 5+1 základní orgán a jejich okruhy v lidském organismu. Jsou jimi játra, srdce, slezina, plíce, ledviny a mozek, který se přiřazuje k srdci. Říká, že zdraví člověka a harmonii zajišťuje rovnováha mezi těmito pěti orgány. Terminologií detoxikační medicíny můžeme vyslovit názor, že člověk je zdravý a zásadním způsobem uchráněný před všemi civilizačními chorobami, pokud má detoxikovány tyto orgány a nenacházejí se v nich infekční ložiska.
Fenylketonurie
21.01.2010
Fenylketonurie je dědičná choroba, kdy v průběhu metabolismu aromatických kyselin chybí enzym fenylalaninhydroxyláza, který mění aminokyselinu fenylalanin na tyrozin. V důsledku chybění tohoto enzymu se hromadí v organismu fenylalanin, jenž není metabolizován. Tato choroba se objevuje již u narozených dětí jako dědičná nemoc a může způsobit vážná tělesná i psychická poškození dítěte včetně mentální retardace. Uvádí se, že pokud není fenylketonurie léčena, může snížit inteligenční kvocient dítěte až o polovinu.
Škytavka
20.01.2010
Vědci a lékaři předpokládají, že škytavka (lat. singultus) je způsobována prudkými a náhlými stahy bránice, které jsou vyvolávány podrážděním bráničního nervu. Tyto stahy pak vedou k prudkému nasávání vzduchu do plic, který průchodem hrtanem způsobí rychlé uzavření příklopky (epiglottis), čímž vzniká charakteristický zvuk, který všichni známe. Jiné teorie předpokládají podráždění bludivého nervu či příslušných mozkových center. Když něco podráždí tento brániční nerv (často např. chladný nápoj s obsahem oxidu uhličitého, rychlé jedení, ale taky alkohol, ostrá jídla apod.), tento signál je pak vedený k bráničnímu nervu, který ovlivňuje stahy bránice.
Příručka pacienta 2 - Žádný zásah lékaře je někdy tím nejlepším řešením
20.01.2010
Podle přísloví "Těmi největšími lékaři jsou příroda, čas a trpělivost" je známo hodně potíží, kterým lékaři říkají autokorektivní, což znamená, že pokud jsou ponechány bez léčby, jejich stav se zlepší sám od sebe. V případech ohrožujících život je samozřejmě potřeba zasáhnout neprodleně. Pokud ale situace není urgentní, pak pozorné vyčkávání neboli "výtažek z času" by mohl být ten nejlepší postup, jak jednat.
Co s doktorem - Etikoterapie - medicína budoucnosti
19.01.2010
Proč vám píši? Proč chci oslovit každého z vás návštěvníků? Protože se s vámi chci podělit o svou zkušenost s etikoterapií. Proč zrovna já a proč zrovna s vámi? Protože věřím, že i vy jste stejně hledající, jako jsem byl a jsem já. Co jsem hledal? Hledal jsem Pravdu o sobě a svém místě v životě. Hledal jsem odpověď na otázku, proč nejsem šťastný. Proč? Něco není v pořádku - v řádu. Kde není řád, je ne-řád. Bez pravdivé analýzy svého života a své práce Pravdu nenajdu a jsem jen obyčejný pokrytec.
Článků o zdraví: 3432   1 ... 463 464 465 466 467 ... 687Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Důležitost horečky při infekcích
Naučte se meditovat. Díl první – Jak vám meditace může změnit život
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Priessnitzův obklad
Jarní očistné kúry
Šokující pravda o rakovině
Dna a dieta
Jak nastartovat tělo před úspěšným hubnutím? Detoxikační jídelníček pro každého
Nízký krevní tlak
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Štítná žláza
Chia semínka
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Ghí
Smoothie
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS