prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Express Diet - 5denní proteinová dieta
Skořicovník cejlonský (Cinnamomum zeylanicum)
23.06.2009
Je to vždyzelený strom vysoká až 15 m, v kultuře ale dorůstá, vzhledem k seřezávání listů, pouze do výšky 2,5 - 3 m. Má kožovité listy, které jsou řapíkaté a svrchu lesklé, naspodu šedozelené, celokrajné. Kůra skořicovníku cejlonského patří mezi běžně užívané koření (skořice). Květy mají zdužnatělou číšku, jeví se jako drobné, bělozelené, vonné, sestavené do vrcholíků. Plod je vejčitá bobule uzavřená do poloviny ve zdužnatělé číšce.
Světlo - Lék budoucnosti
22.06.2009
Většina přírodních národů podvědomě vnímala důležitou roli světla pro člověka i veškerý život na zemi, a proto také bylo Slunce často uctíváno jako důležité božstvo. Velmi staré je i povědomí o tom, jak na nás působí jednotlivé barvy světla - barevná terapie se prokazatelně využívala již ve starověkém Egyptě. Nesmírný vliv světla a barev na zdraví živých organismů ovšem potvrzují i desítky vědeckých výzkumů probíhajících od počátku minulého století.
Narkolepsie
17.06.2009
Narkolepsie je chronická neurologická porucha způsobená neschopností mozku standardně regulovat normální cykly spánku a bdění. Lidé s touto poruchou můžou kdykoli během dne upadnout z naprostého bdění do stavu hlubokého spánku. Takovýto narkoleptický spánek při tom může trvat různě dlouho, od několika vteřin až minut. Ve vzácných případech někteří pacienti můžou setrvat v spánku i hodinu či déle. Člověk s touto nemocí tak může doslova kdekoli a kdykoli upadnout z úplné bdělosti do hlubokého spánku, např. při řízení auta, na poradě, na přednášce ve škole, při firemní prezentaci či při jakékoli denní nebo pracovní činnosti. Tento stav nastává rychle a bez jakékoli možnosti ho vůli vědomě ovlivnit.
Mochna husí (Potentilla anserina)
16.06.2009
Je to vytrvalá bylina s poměrně silným až hlízovitým oddenkem, z něhož vyhání plazivé, až 80 cm dlouhé a na uzlech kořenující lodyhy, jež jsou přitiskle chlupaté a později obyčejně olysávají. Přízemní listy jsou v obrysu podlouhlé až obvejčité, přetrhovaně lichozpeřené až 20 cm dlouhé, hořejší menší a chuději zpeřené. Její latinské druhové jméno je odvozena od latinského slova potentia, které znamená moc či síla - již toto označení má tudíž naznačit silné léčebné účinky rostliny. Mochna husí je velice hojně se vyskytující rostlina, která roste na návsích, v příkopech, na březích rybníků a na podobných místech, a to jak v krajích rovinatých, tak vyjimečně v horách i dosti vysoko.
Vertikální uzdravující systém podle Dr. Dietricha Klinghardta
15.06.2009
Elegantní léčebný proces spočívá v použití metody, která je na stejné úrovni, kde nemoc vznikla. Pod pojmem "elegance" rozumím hledání nejkratší cesty z bodu A (nemoc) do bodu B (zdraví) s co nejmenší spotřebou energie. Úrazy se často objevují na první úrovni (tzn., že jejich účinek se projeví ve fyzickém těle) a proto bývají odpovídajícím způsobem léčeny na této úrovni.
Článků o zdraví: 3270   1 ... 463 464 465 466 467 ... 654Cukrovka - smrtící iluze o této chorobě
Zelená viagra i likvidátor tuku!
Zázračná síla modlitby – 2. část
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Zázračná síla modlitby – 1. část
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Štítná žláza
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Dna a dieta
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Priessnitzův obklad
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Kotvičník pozemní (Tribulus terrestris)
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Korálové kalcium pro acidobazickou rovnováhu aneb člověk by se mohl dožívat 120 let
Nízký krevní tlak
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Zánět slinivky I

209,- Kč
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS