prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


FitMe Slim & Sun 100 kapslí
Chlorofyl
18.02.2009
Chlorofyl je zelené rostlinné barvivo umožňující fotosyntézu. Stejně jako se bez chlorofylu neobejdou rostliny a zvířata, je důležitý i pro člověka. Jedná se o látku způsobující zelené zbarvení rostlin. Molekuly chlorofylu jsou charakteristické svou jedinečnou schopností přeměňovat sluneční energii na chemickou. Tato chemická energie je pak využívána k tvorbě sacharidů a kyslíku, látek nezbytných pro život na Zemi. Chlorofyl můžeme nalézt na membránách chloroplastů. Je složen z vodíku, uhlíku, kyslíku, dusíku a hořčíku, ale pokud ho konzumujeme, přináší také mnoho vitamínů (A, B, C, E). Pozoruhodné je, že až na centrální atom je struktura chlorofylu stejná jako struktura hemoglobinu.
D-Glukosamin sulfát x 2 KCl (komerční sdělení)
13.02.2009
Příčinou opotřebení Vašich kloubů (artrózy) je zejména nepoměr mezi námahou a stavem, případně výkonností Vašich kloubů. K rozvoji artrózy mohou také přispívat příliš vysoké požadavky, jako je například těžká práce, sport a příliš vysoká hmotnost (nadváha), stejně jako stárnutí. Protože zánětlivé procesy nejsou ve většině případů příčinou vzniku opotřebení kloubů, má se za to, že vlastní příčinou onemocnění je mechanické opotřebení chrupavky.
Vachta trojlistá (Menyanthes trifoliata)
13.02.2009
Vachta trojlistá je vytrvalá rostlina z čeledi vachtovitých (Menyanthaceae). V Evropě je lidově často označována jako hořký, vodní či bahenní jetel. Český název vachta byl převzat českými botaniky z ruštiny. latinské Menyanthés bývá odvozováno z řeckého menýein (odhaliti se, ukazovati se), zřejmě pro nápadné květy. Je to vytrvalá, 10 až 30 cm vysoká bylina. Lodyha je silná, plná, vystoupavá.
Zázrak přírody
12.02.2009
Stále se můžeme od přírody učit. Naše tělo je stvořeno velmi dokonale. Vědci se neustále snaží pochopit důmyslnost mechanizmů, jak tělo funguje. Ale ať se snaží, jak se snaží, stále jsou před nimi nevyjasněné otázky. Každá buňka je smyslupně řízena ve své činnosti třemi propojenými řídicími systémy: centrálním nervovým systémem (mozkem), endokrinním systémem (žlázy s vnitřní sekrecí) a imunitním systémem (kostní dřeň, bílé krvinky, slezina, brzlík a další lymfatické tkáně - střeva, mandle apod.). Tyto tři systémy mezi sebou navzájem neustále komunikují a vyměňují si informace.
Může domácí med pomáhat proti alergiím?
11.02.2009
Med jako alergen. Alergie vznikají dlouhodobým vystavováním organismu velkému množství alergenu. Nejčastěji se jedná o pyl, který je kromě malých kousků nektaru obsažen také v medu. Pokud chcete zmírnit alergickou reakci, zkuste pravidelně konzumovat med včel, který pochází ze stromů, na které jste alergičtí. V jejich medu je totiž přítomen alergen, který u vás způsobuje alergickou reakci. Malými dávkami medu s alergenem si vaše tělo postupně zvyká na škodlivou látku, imunitní systém se aktivuje a jeho reakce už není tak prudká.
Článků o zdraví: 3174   1 ... 463 464 465 466 467 ... 635Chcete vědět, co léčí lipový květ? Už se to nedozvíte!
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Otoky nohou
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Zatočte s plísněmi nohou. Navždy!
Štítná žláza
Chia semínka
Tantra-jóga pro ženy: Kvasinky, mykóza, kandida, kandidóza, zkrátka všechna plísňové onemocnění
Jak se nebát učinit důležité rozhodnutí
Dna a dieta
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Smoothie
Priessnitzův obklad
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Udělejte si test na celiakii sami
Zvětšené uzliny na krku

216,- Kč
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS