prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Regevit
Fair Trade není jen spravedlivá cena
07.04.2009
Jistě jste někdy v obchodě zahlédli kakao z Ghany s označením Fair Trade. Možná už jste si přivoněli k exotickému koření z Egypta nebo ochutnali pravou kolumbijskou kávu. Zajímá vás, jak vlastně funguje „spravedlivý obchod", a jestli je pravda, že jsou výrobky Fair Trade produktem ekologicky šetrného zemědělství? Fair Trade, neboli spravedlivý obchod, neznamená jen vyšší odkupní cenu za produkty vypěstované farmáři a zemědělskými družstvy v rozvojových zemích.
Třetina lidí s onemocněním ledvin vůbec neví, že jsou nemocní
06.04.2009
Až u třetiny pacientů je chronické onemocnění ledvin zjištěno, teprve když jim ledviny selžou a oni se neobejdou bez dialýzy. Světový den ledvin 12. března proto zaměřil pozornost na nemoci ledvin, jejich včasný záchyt, prevenci a léčbu. Dialýzou či transplantací se léčí méně než desetina procenta obyvatel, přesto jsou náklady na tuto léčbu velmi vysoké. "Zhruba pět procent obyvatel Česka má významně sníženou filtrační funkci ledvin, nejčastěji v důsledku cukrovky, vysokého tlaku nebo poruchy prokrvení ledvin. Tito lidé jsou více ohroženi infarktem a mrtvicí a také selháním ledvin, které vyžaduje léčbu dialýzou či transplantaci," upozorňuje předseda České nadace pro nemoci ledvin profesor Vladimír Tesař.
Přirozená imunita, zánět a probiotika - mikroekologie
03.04.2009
Bakterie mléčného kvašení jsou nejčastěji první bakterie, které osidlují zažívací trakt a zcela přirozeně napomáhají vyzrávání imunitního systému. Imunitní systém a také sliznice střevní nejsou po narození dítěte zcela vyvinuty. Nejsou připraveny na příjem potravy jiné, než je mateřské mléko. Dobře připravená a správnými mikroorganizmy osídlená sliznice zažívacího střeva je schopna lépe odolávat infekcím.
Kolagen
03.04.2009
Kolagen je skleroprotein, extracelulární, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Tvoří 25 - 30 % všech proteinů v těle savců, ve formě kolagenních vláken je složkou mezibuněčné hmoty. V současnosti je známo nejméně 27 rozdílných typů kolagenů. Kolagen tvoří 30 % hmotnosti bílkoviny člověka, 10 % celkové hmotnosti člověka a až 70 % kůže. Je zodpovědný za pružnost, pevnost, správné navlhčení kůže a soustavné ponoření jejích buněk. Následkem stárnutí nastává deficit kolagenu, což je např. příčinou tvorby vrásek.
Tenisový loket a pohled celostní medicíny
02.04.2009
Značné nepříjemnosti způsobují bolesti úponů na zevní straně lokte v oblasti úponů natahovačů ruky a prstů, hlavně při zátěži, nošení břemen, nákupu, později i jen při zvednutí běžného předmětu (hřeben, hrnek, nástroj apod.), bolesti mohou vyzařovat v průběhu svalů do předloktí i do prstů – název vznikl pro typickou bolest tenistů, při backhandovém úderu, proto „tenisový loket“. Podobné potíže vznikají při úponu nadhřebenového svalu - na ramenním kloubu – a, protože připomínají problémy atletů, kteří házejí oštěpem, dostala nemoc název „oštěpařské rameno“.
Článků o zdraví: 3214   1 ... 463 464 465 466 467 ... 643Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Vodní meloun a zázračná melounová slupka
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Štítná žláza
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pryč s hleny
Škodlivost mikrovlnných trub
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat
Chia semínka
Dna a dieta
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Jak žít dlouze a zdravě – Nesprávné dýchání
Nejrychlejší cesta, jak něco změnit
Nízký krevní tlak
Následky nedostatku hořčíku mohou být překvapivě hořké
Otoky nohou
Priessnitzův obklad

192,- Kč
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS