prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Co je autointoxikace?
01.11.2010
Lidská strava není bezezbytková a ani příliš zdravá, a už vůbec ne vyvážená. Velká část toho, co sníme, se musí vyloučit naším trávicím traktem z těla ven. Odpadní látky z potravy a k tomu ještě metabolické zplodiny vzniklé při jejím zpracování mohou v těle napáchat nemalé škody, nejsou-li z něj vyloučeny, nebo také v případě, zůstávají-li v něm příliš dlouho.
Amyláza
01.11.2010
http://www.celostnimedicina.cz/obrazky/xamylaza11.jpg V doplňcích stravy můžeme nalézt některé z enzymů. Jedním z nejstarších rozpoznaných enzymů je amyláza, která byla pod jménem diastáza objevena již roku 1833. Chemicky patří mezi hydrolázy. Jako hydrolázy jsou označovány takové enzymy, které katalyzují hydrolýzu, což je rozkladná reakce, kdy výsledným produktem je voda. Její funkce spočívá ve štěpení škrobu na jednodušší cukry. Je označována jako jeden z nejdůležitějších enzymů organismu.
Potřebují děti v rodiči autoritu?
29.10.2010
Pojem autorita je ve veřejnosti velice vágní. Často panuje mylná představa, že autoritu má ten jedinec (nadřízený, rodič apod.), který je přísný, dokáže křičet, ukázat svoji převahu, moc a sílu (fyzickou, formální, intelektuální apod.). Když je v rodině například otec přísný a dítěti je sděleno „Vždyť počkej, když se to dozví otec! Ten ti dá! Ten není jako máma. Nebude s tebou jednat v rukavičkách!“ Nikde není napsáno, že autoritou je pouze takovýto jedinec, ten, kdo je obávaný, kdo má moc, převahu, koho se podřízení nebo rodinní příslušníci bojí, mají před ním respekt až strach. Naopak, naše dítě z uvedeného příkladu si mnohem víc může vážit a cenit názoru své matky, ke které si přijde po radu.
Nespavost - jógou proti nespavosti 2. část
29.10.2010
Mnozí lidé, kteří často trpí nespavostí, si s tím dělají starosti a nutí se k tomu, aby mohli usnout. Bohužel, spánek po takovém úsilí nepřichází. Bývá tomu právě naopak: úsilí může spustit začarovaný kruh, ve kterém je největší překážkou pro usínání strach, že nebudeme schopni usnout. Jóga však učí, že na přípravu máme vynaložit veškeré možné úsilí, ale pak máme nechat věci běžet a nevázat se na výsledky.
Přírodní prostředky před porodem
27.10.2010
V úvodu použiji citát: „Dominantní charakter arniky spočívá v analogii jejích projevů se subjektivně či objektivně vyjádřenými následky traumatismu či přetížení hladkého nebo příčně pruhovaného svalstva, a to jak v rozměru lokálním, tak celkovém.“
Článků o zdraví: 3760   1 ... 463 464 465 466 467 ... 752Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Jak překonat každou těžkost: Buď to zcela přijmi, nebo to změň
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Jak nastartovat tělo před úspěšným hubnutím? Detoxikační jídelníček pro každého
Čím víc léků, tím víc nemocí... aneb porozumění místo boje
Nízký krevní tlak
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Dna a dieta
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Co je mozková mrtvice?
Quinoa
7 pozoruhodných knih věnovaných výživě
Chia semínka
Rakovina – hrozba, které se dá čelit
Zvětšené uzliny na krku
Štítná žláza
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS