prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Express Diet - 5denní proteinová dieta
Leností k chorobě!
16.11.2009
Taky za celý den neuděláte ani o krok navíc? A víte, že si pěkně koledujete? Už čtrnáct dní "pohodlného" života bez pravidelného pohybu se na vás projeví. Výzkumníci z University of Missouri objevili přímý důkaz na podporu tvrzení Centra pro kontrolu chorob, že redukce každodenní fyzické aktivity je vlastní příčinou vzniku mnoha rizikových faktorů chronických chorob, a to včetně cukrovky a kardiovaskulárních chorob. Výzkumný tým také objevil, že stačí pouze dva týdny snížené fyzické aktivity, aby člověk začal zaznamenávat negativní působení na své zdraví.
Chřipce se umíme dobře bránit
16.11.2009
Chřipka je nakažlivé virové onemocnění postihující převážně dýchací cesty. Má výrazné celkové příznaky, jako je teplota, suchý kašel, celková únava, nechutenství, bolesti hlavy, svalů a kloubů. Její zrádnost spočívá v tom, že se u nás zdravotní problémy projeví až ve chvíli, kdy se viry v těle namnoží a organismus napadnou. Chřipku považujeme za banální nemoc, ale každoročně na ni umírá značný počet lidí. Na běžnou chřipku ovšem nejčastěji umírají lidé s malou či oslabenou imunitou – starší lidé, děti či osoby, které právě prodělaly jinou těžkou nemoc.
Ztráta zaměstnání
13.11.2009
Ať už nazýváme ztrátu zaměstnání jakkoli - snižovali stavy, byl jsem propuštěn, dali mi padáka, dostal jsem vyhazov apod. - obvykle se spojuje se špatnými pocity (a to i v případě vlastního dobrovolného odchodu). Z množství náročných životních situací, jako je např. úmrtí v rodině, rozvod, vážná nemoc, zastává taky ztráta zaměstnání v tomto řebříčku jedno z předních míst, jakožto výrazný stresor. Ztráta zaměstnání má značný dopad na pociťování emocionální pohody a psychické rovnováhy.
Tělo potřebuje být v pohybu
12.11.2009
Lidské tělo má obdivuhodné regenerační schopnosti. Jak jedny buňky odumírají, nové se tvoří. Tak máme každý měsíc zbrusu novou pokožku, každého čtvrt roku novou krev a každých sedm let nové ledviny. Tyto odhady berte samozřejmě s rezervou, ale jisté zkrátka je, že buňky lidského těla se neustále obnovují. Některé tkáně rychleji a jiné pomaleji. Poněkud zvláštní kapitolou jsou ovšem naše kosti a klouby. Kostní tkáň se samosebou také obnovuje, odbourává a znovu tvoří, ale v rovnováze jsou tyto dva děje pouze krátkou část našeho života.
Jóga a technika velmi zpomaleného pohybu
12.11.2009
Jóga má velké množství technik a my do mimořádného bohatství této prastaré vědy teprve začínáme nahlížet. Technika velmi zpomaleného pohybu je velmi jednoduchá, málo známá, ale mimořádně účinná, a proto vám navrhuji hned teď jeden pokus.
Článků o zdraví: 3365   1 ... 463 464 465 466 467 ... 673Šokující pravda o rakovině
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 2. část
Priessnitzův obklad
Dna a dieta
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Jak pečovat o svá střeva
Chia semínka
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Nízký krevní tlak
Bylinky a játra
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Jak nastartovat tělo před úspěšným hubnutím? Detoxikační jídelníček pro každého
11 způsobů, jak posílit imunitu
Zvětšené uzliny na krku
Pokora a její role v uzdravování lidské duše
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS