prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Express Diet - 5denní proteinová dieta
Zázvor zmírňuje nevolnost související s chemoterapií
05.06.2009
Aplikace zázvoru při chemoterapii zmírňuje nauzeu a zvracení související s léčbou. Na výročním zasedání Americké společnosti pro klinickou onkologii, které se uskutečnilo v květnu 2009 na Floridě, byla prezentována informace o vlivu zázvoru na potlačování nauzei, která se objevuje při chemoterapii. V rámci studie, kterou podporoval National Cancer Institute, se sledovalo 644 pacientů s rakovinou, kteří již měli zkušenosti s nauzeou po chemoterapii. Všichni pacienti museli absolvovat minimálně tři cykly chemoterapie.
Saponiny
04.06.2009
Saponiny jsou chemické sloučeniny, jedny z velmi mnoha sekundárních metabolitů z přírodních zdrojů, hojně se nacházející u různých druhů rostlin. Jsou podobné glykosidům. Při třepání s vodou silně pění. Některé působí proti křehkosti cév, jiné močopudně, ovlivňují vykašlávání, mají protizánětlivý účinek. Jsou obsaženy v kopřivách, špenátu i jinde. Mají hořkou nebo svíravou chuť a jejich účinek spočívá ve schopnosti tvořit komplexy se steroly nacházejícími se v membránách, čímž zvyšují jejich propustnost. Takto mohou poškozovat buňky mukózy tenkého střeva, které se ale pravděpodobně odstraní při normální obměně střevního epitelu.
Z aspirinu praskají cévy
03.06.2009
Zdraví starší lidé, kteří pravidelně berou aspirin jako prevenci proti mrtvici, ve skutečnosti naopak zvyšují riziko, že ji prodělají. Během 25 let vzrostl sedmkrát počet mrtvic, vyvolaných krev ředícími léky, jako je například aspirin. Uvádí to studie britských vědců, zveřejněná v prestižním listu britských lékařů The Lancet. Podle ní existuje poměrně vysoké riziko, že u lidí nad 75 let aspirin nadělá více škody než užitku.
Endogenní dýchání
03.06.2009

Jak lépe zásobovat organismus energií? Proč není možné nakazit žraloka rakovinou? Proč se podmořská želva dožívá až 200 let a člověk ne? Víte, že např. astma je možné léčit bez jakýchkoliv farmak pouze tím, že se naučíte vhodně dýchat? Co mohu udělat, abych žil déle? Co to jsou nemoci z hlubokého dýchání? Proč je plavání škodlivější než běh? Jak se lépe chránit před aterosklerózou a rakovinou? Odpovědi na tyto a řadu podobných otázek najdete v knize Vladimíra F. Frolova o endogenním dýchání. Frolov není první, kdo se otázkami spojenými s dýcháním zabýval. Již velice dávno na toto téma psal i Hermes Trismegistos, speciální dechová cvičení má jóga a jí podobné směry.
Vědci určili v cigaretovém kouři dvě látky, které vyvolávají rakovinu plic
02.06.2009
Američtí vědci odhalili dvě látky v tabákovém kouři, které jsou přímo spojeny s výskytem rakoviny plic. Toto zjištění podle nich může pomoci předvídat, u kterých kuřáků se tato nemoc rozvine. Zjistili, že rakovina je častější u kuřáků, u nichž je v moči vyšší koncentrace kotininu a nitrosaminu NNAL, citovala ze zprávy v neděli agentura Reuters. U lidí, kteří mají v moči vysokou koncentraci nitrosaminu NNAL, je riziko vzniku rakoviny plic dvojnásobné v porovnání s kuřáky s nižší koncentrací NNAL v moči, uvádějí vědci.
Článků o zdraví: 3259   1 ... 463 464 465 466 467 ... 652Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Zaříkávač nemocí – Jak jsem byl na preventivní prohlídce
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Štítná žláza
Zablokovaná páteř nebo problém ve vztahu – byli jste už na rodinných konstelacích?
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Rozhovor: Nemoc začíná v hlavě
Šokující pravda o rakovině
Dna a dieta
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat
Velká cholesterolová lež
Koloidní stříbro
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Priessnitzův obklad
Červená čočka a vitamín B6
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Udělejte si test na celiakii sami

199,- Kč
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS