prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Maqui Pure
Amarant (Amaranthus caudatus) je Laskavec
24.04.2014
Amarant
Amarant je taková divná jednoletá tráva. Divná je, protože je jí velké množství druhů ve velikosti pod kolena až do tří metrů. Vzhledem k tomu, že nám dává hlavně semeno, tak je vzhledem zároveň obilím. Májové, Aztéci a Inci si amarant velmi oblíbili, protože je nejen nenáročný na nepřemokřené a nepřechlazené pěstitelské podmínky, ale je asi pro člověka nejvýživnější obilovinou vůbec. To je od amarantu laskavé a proto se mu zdvořile říká i laskavec. Vzhledem k tomu, že ho omičurinovávali staří indiáni, když byli ještě víc než mladí, a daleko dřív, než svět poznal světoznámého šlechtitele Mičurina, optimalizovali si amarant k obrazu svému. Amarant byl tím oním pádem (vlastně lodí) přišlý k nám do EU až nějaký čas po objevu Jižní Ameriky.
Sacharidy a jejich důležitost ve stravě
23.04.2014
Svačina
Občas se je snažíme zredukovat na nejnutnější minimum, přesto v našem organismu zastávají tolik důležitou roli, neberme je tedy na lehkou váhu. Jsou totiž, mimo jiné, základním zdrojem energie pro náš mozek. Ten, aby mohl fungovat a zadávat úkoly buňkám, ke kterým byly stvořeny, potřebuje stejně jako všechny tyto buňky, glukózu. Veškeré sacharidy, které přes den sníme (výjma fruktózy, ovocného cukru), se v našem těle přeměňují na glukózu, jednoduchý monosacharid. Minimální množství sacharidů na den by nemělo spadnout pod hranici 150 g, pokud se tak dlouhodobě děje, člověk se stává pomalý, unavený, zimomřivý, jeho myšlenky jsou neuspořádané, zmatené, najednou je tolik těžké najít v sobě energii ke všemu, pro co si zde naše duše přišla.
VIDEO: Jak vysadit psychiatrické léky - přístup "harm reduction"
22.04.2014

Psychiatrické léky mohou být někdy prospěšné, ale často existuje jen málo informací pro případ, kdy rizika a újmy začnou převažovat nad výhodami. Will Hall nabízí úvodní přehled, jak vysadit psychiatrické léky. Will Hall je člověk, který se dokázal vyrovnat s diagnózou schizofrenie a který dnes pracuje jako terapeut a po celém světě učí o různých tématech týkajících se duševního zdraví včetně psychiatrických léků.
Minerály
22.04.2014
Minerály
Takové prvky, jako jsou sodík, draslík, vápník, hořčík, fosfor, jsou přítomny ve velkém množství, ale v těle najdeme i stopové prvky, které jsou nutné pouze ve velmi malých množstvích, např. mangan, křemík, zinek, měď, selen... Organické minerály a stopové prvky plní v našem těle velmi důležitou roli. Spojují se s bílkovinami, mastnými kyselinami a vitamíny. Minerály a stopové prvky jsou důležité a nejsou zaměnitelné. Naše tělo si je neumí samo vyrobit, proto je musí přijímat z potravy.
Jak zdravě zhubnout jednou provždy 9 – správná volba potravin
21.04.2014
Správná volba potravin
Podnět k dalšímu článku nám dala sama čtenářka Petra, poté, co zjistila, že spousta potravin, které pokládala za zdravou redukční alternativu, mezi ty zdravé vlastně ani nepatří. Začalo to pšeničným cous cousem, kuskusem, který se na talíři objevoval po čas mnoha večeří, stejně tak přemíra pečiva, zdánlivě cereálního, barveného karamelem. Rozhodla jsem se tedy náš další článek věnovat právě potravinám, které tu stojí za vší onu energii, kterou do nich, v podobě svého finančního úsilí, vkládáme. A protože je zde vše o rovnováze, budu se snažit vyladit váš jídelníček právě tak, abyste si sem tam dopřáli i to, co by se v redukční dietě mělo objevovat spíše ojediněle.
Článků o zdraví: 3122   1 2 3 4 5 ... 625Kvasinka a příčiny
Devět léčivých bodů na uchu
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Rakytník řešetlákový
Játra a jejich detoxikace
Cholesterol - ziskuchtivý podvod kolem životně nezbytné látky
Dna a dieta
Jak zdravě zhubnout jednou provždy 9 – správná volba potravin
Lehký a chutný dezert téměř bez kalorií i tuku - je to vůbec možné?
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Otoky nohou
Šokující pravda o rakovině
Štítná žláza
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Priessnitzův obklad
Zvětšené uzliny na krku

435,- Kč
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS