prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Chilliburner
Kvalitní ochucovadla
27.04.2015
Sůl

Občas se jen pousměji, když mnohým při slově ochucovadlo vytane na mysl sůl, Maggi, případně kečup. Jako by nic víc v této době hojnosti nebylo. Věděli jste, že na 100 g běžného průměrného kečupu výrobce použije 2,2 g soli? To je 100 % doporučená denní dávka na den. Vezmeme-li v potaz dítě, například batole, kde doporučená denní dávka čítá 0,5 g soli na den, vidíme, že toto množství překročíme mnohonásobně. Můžeme-li, chystejme si doma, nespoléhejme na polotovary z obchodních sítí. Dokonce i onen kečup, bez konzervantů a z těch nejčistších možných surovin zvládneme během několika minut, více však ke konci článku. Nyní si společně projděme několik bylinek, koření a nejrůznějších dochucovadel, která náš pokrm ozvláštní, vyladí, ne-li přímo posvětí.

Jak ulevit nervové soustavě (komerční sdělení)
27.04.2015
Jak ulevit nervové soustavě

Nervová soustava je řídící centrum našeho těla, které má za úkol ovládat jednotlivé části našeho těla, aby spolu správně spolupracovaly. Stejně jako na celé naše tělo i na nervový systém působí celá řada negativních vlivů. Jedním z nich je pro dnešní dobu tolik typický stres. Přinášíme vám proto několik tipů, jak se stresem bojovat a zároveň posilovat vaši řídicí soustavu.

Citroník limonový (Citrus limon)
26.04.2015
Citroník limonový

Citroník limonový je vždyzelený strom, který roste pomalu a dosahuje výšky až 7 metrů. Jeho větve jsou osazeny pichlavými trny. Patří do čeledi Rutaceae – routovité. Listy jsou střídavé, vejčité a podlouhlé. Květy vyrůstají v paždí listů nebo na konci větví a jsou z vnitřní strany bílé, z vnější narůžovělé. Plod je bobule s 8 - 12 pouzdry, ve kterých je dužina s několika bezbílečnými semeny, která obsahují 2 - 3 zárodky čili náš starý známý kyselý citrón.

Beta - karoten
25.04.2015
Mrkev Betakaroten je nejznámější z 50 karotenoidů, které mají aktivitu provitaminu A. Absorbce beta karotenu probíhá v tenkém střevě. Množství absorbovaného betakarotenu ovlivňují různé faktory, zejména množství tuků a bílkovin. Např. ze špenátu, který byl připraven bez tuku, se resorbuje pouze 6 % z celkového betakarotenu, přidáme-li při kuchyňské úpravě tuk, zvýší se absorbce betakarotenu až na 60 %.
7 věcí, které můžete udělat pro lepší spánek
24.04.2015
Spící pár

Spánek je tou nejlepší detoxikací. Přiměřená míra spánku prospívá zdraví a chrání nás před předčasným stárnutím. Badatelé na poli spánku provedli spoustu experimentů, a proto dnes známe spolehlivé metody, jak kvalitu svého spánku zvýšit. Některé z nich si ukážeme – schválně, kolik jich sami používáte.

Článků o zdraví: 3424   1 2 3 4 5 ... 685Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Medvědí česnek, jedna z nejsilnějších jarních bylinek
Devět léčivých bodů na uchu
Priessnitzův obklad
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Dna a dieta
Štítná žláza
To nejlepší z jarní přírody do vaší kuchyně aneb znáte medvědí česnek
Nízký krevní tlak
Chia semínka
Jak nastartovat tělo před úspěšným hubnutím? Detoxikační jídelníček pro každého
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Šokující pravda o rakovině
Smoothie
Zvětšené uzliny na krku
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS