prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Regevit
Třapatka nachová (rudbeckie)(Echinacea purpurea)
01.10.2014
Echinacea

Třapatka se k nám dostala skrze severoamerické indiány, kterým rostla mezi týpíma zcela neorganizovaně za účelem dodávky divoké krásy americké přírody domorodým šamanům na zdravotní potíže s bolením v krku, zánětům, infekcím, ekzémům, bolavým ranám a vlastně na všechno. Tamní pionýři a v jejich šlépějích zlatokopové to ve své složité terénní situaci od indiánů okoukali a pili z třapatky čaj na všechny infekční starosti, nastydnutí, boláky a bolesti, protože stejně jiné léky neměli a na doktora také ne a ten také jiné léky neměl a navíc byl daleko a západní lékárny na východě obchodovaly se zdravím ještě dál... Třapatka se prostě osvědčila při dobývání západu a anexi domorodého území u příležitosti vítězství nad indiány, kteří většinou ani nechápali, že zem, která patří přírodě a všem, lze vlastnit, nechápali, že chtivé vlastnění je podstatou moderní civilizace a obecně nastupující kulturou akceptovatelným důvodem k jejich skalpování a vyhlazení.

Knihovnička Meduňky – Zamilujte se do svého těla – Mysl
01.10.2014
Knihovnička Meduňky - Zamilujte se do svého těla - kundaliní jógou ke zdraví

Mysl je velmi dobrý sluha, ale zlý pán. Jestliže se váš život odehrává v hlavě, nikdy nebudete spokojeni, vždy bude ještě něco, někde, co byste chtěli, a možná pak budete šťastní! Omyl. Šťastní můžete být jen v přítomnosti. Přítomnost si můžete uvědomit, jen když jste v klidu.

Zkusme diskutovat věcně i o očkování dětí
30.09.2014
Očkování
Média přinesla minulý týden zprávu o tom, že Ministerstvo zdravotnictví chce dát do zákona sankce pro rodiče, kteří nechtějí respektovat stanovený očkovací plán. Diskusi vyvolal také případ paní Jasenčukové, která za neočkování dvou ze svých tří dětí dokonce stanula před trestním soudem.
Přírodní rostlinné šťávy EkoMedica - Arónie černá (komerční sdělení)
30.09.2014
Aronie
V nedávné době se objevila na českém trhu nová originální řada přírodních rostlinných šťáv. Tato řada nabízí přírodní produkty, samozřejmě v nejvyšší kvalitě, v tekuté přírodní formě, která dosud u nás na trhu chyběla. Šťávy jsou získávány z plodů, natě či listů léčivých rostlin nejmodernějším způsobem výroby, výrobky jsou stabilizovány pouze pasterizací a zachovávají si tak maximum biologicky cenných látek. Díky použité technologii výroby, šťávy neobsahují přídavky cukrů, chemické konzervační látky, ani barviva a jsou proto určeny širokému spektru konzumentů. Nutriční hodnota samotných šťáv tkví zejména v obsahu minerálů včetně stopových prvků, vitaminů, bílkovin, organických kyselin, enzymů, bioflavonoidů a karotenoidů, kromě toho šťávy obsahují další specifické biologicky aktivní látky, které u konzumentů mohou přispět k upevnění zdraví.
Houby a další podzimní dary lesa
29.09.2014
Hřib

Současná houbová sezóna je v plném proudu, hory jsou plné kozáků, babek, modráků a klouzků, stačí jen vyběhnout do nedalekého lesa a do hodinky přijít s pěknou výslužkou. Sama jsem teď strávila týden v krásných bohdanečských lesích, kde se to hříbky jenom hemžilo. A nejen jimi. Podzimní sluníčko mi pomohlo nasušit kopřivy, šípky a další, tolik cenné bylinky. Pokud si myslíme, že příroda je štědrá pouze na jaře, jsme na omylu, jen se rozhlédněme, tolik toho ještě kvete, voní a samozřejmě léčí. Nejdříve si však povězme něco k houbám, které tu smíme užívat přinejmenším celý říjen. Pokud si nejsme jisti jejich sběrem, vybírejme pouze ty, jejichž klobouk je ze spodu „sametový.“ Takové houby pak označujeme jako rourkaté. Mezi jejich zástupce patří lahodné hříbky, křemenáče, kozáci a klouzci. Houby s lupeny naspodu klobouku nazýváme lupenaté a řadíme zde právě bedly, holubinky, muchomůrky, pečárky či ryzce.

Článků o zdraví: 3225   1 2 3 4 5 ... 645Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat
Dna a dieta
Štítná žláza
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Knihovnička Meduňky – Zamilujte se do svého těla – Mysl
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Žena, která nebyla blázen (příběh z ordinace MUDr. Jana Hnízdila)
Třapatka nachová (rudbeckie)(Echinacea purpurea)
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
11 způsobů, jak posílit imunitu
Udělejte si test na celiakii sami
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Menopauza
Rakytník řešetlákový: utajená vitaminová bomba
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Nepravidelná menstruace a její možné příčiny
Priessnitzův obklad
Signály těla
Nízký krevní tlak

495,- Kč
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS