prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Express Diet - 5denní proteinová dieta
Transmastné kyseliny
24.11.2014
Hamburger

Bílkoviny, sacharidy a tuky, základní složky naší stravy, tvořící ucelený komplex, který souhrnně označujeme jako makronutrienty. První výše zmíněné dnes opomeneme, abychom se na zoubek podívali právě tolik diskutovaným tukům. Ty jsou nezbytným zdrojem energie, zcela nepostradatelným, a pokud zvolíme správně, pak i plnohodnotným. Jedná se o jednu z nejenergetičtějších živin, kdy v porovnání se sacharidem a bílkovinou, uvolní dvojnásobek energie. Vyskytují se v několika formách, kdy každá z nich se vyznačuje specifickými účinky na naše zdraví. Zkusme si blíže něco povědět k jejich rozdělení. Mastné kyseliny se od sebe liší délkou řetězce a především různým stupněm jeho nasycení. Tyto kyseliny dělíme do dvou skupin.

VIDEO: Kde nejlépe nakoupit?
24.11.2014

Nakupování u farmářů a na farmářských trzích je příjemná společenská záležitost, kde jako „bonus“ získáte kvalitní potraviny všeho druhu.
Zlatý len
23.11.2014
Lněné semínko

Možná jste se už někdy setkali s výrazem - zlatý len, který se prodává jako semínka ke konzumaci a řada z nás jistě přemýšlela o tom, jak se liší od obyčejného lnu a jak je užitečný pro naše zdraví.

Změny nálad
22.11.2014
Změny nálad Náladu bychom mohli definovat jako určitou trvalejší pohotovost emoční reakce, která provází naše prožívání a chování, přičemž se vyznačuje malou intenzitou a delším trváním (na rozdíl od afektů, které jsou náhlé s prudkými emocionálními projevy). Ve srovnání s afektem však nálada nemusí mít obvykle konkrétní zacílení či předmět: někdy ani sami nevíme, proč máme špatnou náladu, proč jsme nostalgičtí, rozmrzelí nebo posmutnělí. Je to jakési naše „duševní počasí“, které se vyvíjí z povahy naší osobnosti a z určitého sledu prožitých zážitků či situací, které nás (často na nevědomé úrovni) ovlivňují. Do značné míry souvisí s naším temperamentem, ale také se váže na náš věk anebo i minulou zkušenost.
Lze si koupit štěstí?
21.11.2014
Lze si koupit štěstí?

Může souviset sebevědomí s materialismem? Byli bychom šťastnější, kdyby peníze nebyly? Co se s námi děje, když dáváme peníze druhým? Sociální psychologové provedli sérii experimentů…

Článků o zdraví: 3295   1 2 3 4 5 ... 659Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Zázračný celer: Výborný na potenci… i na demenci!
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Dna a dieta
Priessnitzův obklad
Štítná žláza
Zlatý len
Zvětšené uzliny na krku
Játra a jejich detoxikace
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Záněty močového měchýře
VIDEO: Jak tady plynout svobodně a nelpět
Nízký krevní tlak
Torze varlete
Grapefruitová jadérka
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS