prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Maqui Pure
Podběl
16.04.2014
Podběl
Jdete si takhle klidně po cestě a říkáte si, že už je zase jaro a jak nám ty vánoce rychle utekly a další rok je v prtentam... A najednou kuk a hle a kde se vzal, tu se vzal, koukáte jak „i“ na nenápadný ale krásně svěžežlutý květ podbělu. Skromná rostlinka jen obtížně konkuruje ostatním plevelům a tak si musí po zimě přispíšit, aby nám potěšila oko, odorikům čich, včelám sosák, bacilům poslední cestu do jícnu, sběračům práci na čerstvém vzduchu a výkupnám bylin obrat. Proto vystrkuje ze země nejdříve kvetení a na listy má dost času potom. Nicméně i list je dobře léčivý.
VIDEO: Imunita znamená dobrá nálada! - MUDr. Jan Hnízdil v Hyde Parku ČT
16.04.2014

Lékař sestaví chorobopis a také životopis. Je to medicína příběhů. Tak popisuje celostní medicínu MUDr. Jan Hnízdil. Na člověka se chce dívat jako na celek a nespoléhat se jen na výsledky testů klasického lékařství. Jak léčba probíhá a za jakých okolností funguje a kde jsou její limity? Inspirativní a odvážné vystoupení známého lékaře v pořadu ČT, 6. 4. 2013.
Detoxikace léčivými oleji – domácí olejová masáž
15.04.2014
Detoxikace léčivými oleji
Olejové ošetření neboli masáž celého těla je součástí každodenní praxe, kterou ájurvéda doporučuje pro posílení zdraví a pro prevenci nemocí. Provádějí je vyškolení maséři speciálními oleji. To ovšem znamená, že se základy olejové masáže nemůžete naučit sami. Můžete ji aplikovat doma sami na sobě, ale můžete ji provádět i svým blízkým nebo přátelům.
Intuice nebo hypochondrie?
15.04.2014
Intuice nebo hypochondrie?
Potlačování citové bolesti blokuje komunikaci mezi tělem a myslí, naším vědomím. Emoce nás přece upozorňují na stav našeho těla. Jistě znáte stav úzkosti, který se projevuje svíráním žaludku, zrychleným tepem nebo svalovým napětím. Klid je hluboce relaxující. Opakem úzkosti je pocit lásky, štěstí, otevírá nám hrdlo, srdce. Chceme zpívat, skákat, veselit se.
Jak zdravě zhubnout jednou provždy 8 – vláknina
14.04.2014
Vláknina
Dnešní díl věnujeme vláknině, která je tu v přijatelné míře potřebná a to nejen při redukční dietě. Ona dnešní doba je tu tolik uspěchaná. Bereme za vděk nekvalitními produkty, protože z nich neumíme vybírat, zaslepeni reklamou pak podlehneme prvnímu pozlátku, které nás v obchodech uchvátí. Líbivé obaly, ukrývající novinky a naše zvědavost, které to jednoduše nedá... Kina plná popcornu a sladké Coly, poutě s tureckým medem, pekárny, profitující ze sladkých koláčů, které nám rovněž, bohužel však z mraženého polotovaru, nabízejí také supermarkety. Už ani nevíme, které ruce tu pro nás pekly chleba, trhaly květiny, šily naše šaty... Vytrácí se podstata, vše je tolik uspěchané, anonymní. Mnohým z nás chybí energie, tolik úsilí nás stojí každé ráno vyběhnout, smát se a žít, proto s ní nakládejme skutečně opatrně.
Článků o zdraví: 3113   1 2 3 4 5 ... 623Kvasinka a příčiny
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Cholesterol - ziskuchtivý podvod kolem životně nezbytné látky
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Intuice nebo hypochondrie?
Játra a jejich detoxikace
Podběl
Dna a dieta
Detoxikace léčivými oleji – domácí olejová masáž
Jak zdravě zhubnout jednou provždy 7 - čtenářka Petra
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Štítná žláza
VIDEO: Imunita znamená dobrá nálada! - MUDr. Jan Hnízdil v Hyde Parku ČT
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Šokující pravda o rakovině
Jak zdravě zhubnout jednou provždy 8 – vláknina
Zvětšené uzliny na krku
Hemeroidy - léčba, která zabírá

99,- Kč
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS