Ekzém – stále vzdoruje uzdravení II.

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Stáváme se svědky chvályhodného vývoje školské medicíny, která pomalu ustupuje od tvrdých zásad chemické léčby, připouští nutnost změny způsobu života a upřednostňuje prevenci. Školská medicína nás učí na univerzitách bojovat proti příznakům nemoci, jako jsou teplota, bolest, kašel, rýma, průjem – to jsou nepříjemné příznaky nemoci.

Snažíme se je potlačovat, rozbíjet, odstraňovat a máme k tomu nesmírně bohatý a nákladný systém prostředků farmaceutického průmyslu. Pacientovi se po tomto zásahu uleví. Na první pohled je jasný efekt. Dříve nebo později však zpravidla následují stinné stránky tohoto činu. Zdravotní stav pacienta se nijak nezlepší, naopak! Příznaky, které byly tak úspěšně potlačeny, obvykle nejsou vůbec nemocí samotnou, ale byla to pouze snaha organismu o vyrovnání se s příčinou poruchy zdraví. Prostřednictvím sekrece z nosu, vykašláváním, vodnatou stolicí se organismus snaží zbavit původců nemocí a jedovatých látek; horečka je snahou o mobilizaci obranných sil.

Je tedy správné naše počínání, když tyto projevy potlačujeme? Vždyť bráníme našemu organismu, aby se sám bránil. Výsledky tohoto počínání brzy pocítíme. Po chřipce, kterou jsme potlačili Paralenem, se necítíme dobře, a navíc ještě dlouhé dny pociťujeme stavy vyčerpání; po potlačení ekzémového ložiska kortikoidní mastí se objeví ekzém znovu, často v daleko horší podobě než před tím. Lidová moudrost praví – potlač ekzém, uděláš si astma. Potlač lupénku na kůži, ona přejde do kloubu.

Proti těmto povrchním a zdánlivým úspěchům se staví principy celostní medicíny, které jde hlavně o nalezení příčinného řetězce vzniklých potíží a posílení přirozených regulačních systémů. Terapie si klade za cíl opravdové léčení a ne pouhé zakrývání příznaků. Musí pochopitelně proniknout hlouběji než většina chemických léčivých prostředků. Musí posílit imunitní systém, harmonizovat energetické toky, které řídí všechny životní pochody našeho těla (znala je již stará čínská medicína) a především musí organismu dodávat zklidňující léčivé impulsy (biorezonance), které nejsou na rozdíl od chemických látek provázeny škodlivými vedlejšími účinky.

Změna způsobu výživy je jedním z hlavních a důležitých kroků při léčení neurodermatitidy. Tato však musí být doprovázena a podporována řadou dalších opatření celostní medicíny, chceme-li dosáhnout zásadního a trvalého úspěchu. Text v dalších dílech se zmiňuje o jednoduchých metodách celostní medicíny právě u neurodermitidy.

Celková nabídka na ekzém.