Dietní vegan pizza

cm vegan pizza

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Známe to všichni. Snažíme se držet si štíhlou linii, jíst zdravě, nepřecpávat se, ale čas od času prostě dostaneme chuť na něco nezdravého, co přetéká tukem a sacharidy. V takovém případě je na místě držet se zdravého jídla, které jen nezdravě vypadá. Můžeme si připravit dietní pizzu. Varianty jsou dvě, vegan a nevegan. V redakci jsme vyzkoušeli veganskou a byli jsme velmi mile překvapeni.

Jediné, co je nutné dělat dopředu, je namočit lněné semínko do vody, případně jako pojidlo místo vejce použít jakoukoli jinou ingredienci z veganské kuchařky (kukuřičnou polentu, bramborový či kukuřičný škrob smíchaný s vodou, hraška atd.). My jsme použili zmiňované lněné semínko.

Ingredience

Korpus:

Na ozdobení:

Postup

  1. V misce smícháme otruby, lněné semínko a sójový jogurt. Veškeré těsto vyklopíme na plech s pečícím papírem a lžící či metlou rozetřeme do kruhu. Určitě není dobré udělat těsto moc tenké, je pak moc vysušené, ideální je cca půl centimetru na výšku.
  2. Rozetřenou pizzu posypeme kořením, určitě se nic nestane, když přidáme oregano, majoránku či cokoliv jiného. Nezapomeneme osolit a plech můžeme dát do trouby na 200 stupňů a nechat péct cca 15 – 20 minut, dokud není těsto natolik tuhé, aby drželo pohromadě.
  3. Plech vytáhneme z trouby a celou pizzu potřeme rajčatovým pyré, nasypeme na něj zeleninu, naskládáme olivy, případně můžeme přidat nastrouhané tofu či veganskou šunku atd.
  4. Již ozdobenou pizzu vložíme ještě na cca 5 minut do trouby a po vyjmutí můžeme podávat.

V neveganské verzi se samozřejmě místo lněného semínka používá vejce, místo sójového jogurtu klasický bílý jogurt. Množství zůstává stejné (1 vejce, 3 lžíce jogurtu). Na ozdobení můžeme využít šunku, sýr, salám, prostě cokoliv.

Přejeme dobrou chuť!