prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Express Diet - 5denní proteinová dieta

Rubrika: Bylinky

Čajovníkový olej – lékárnička v malé lahvičce
24.09.2014
Čajovník
Čajovníkový olej (též známý pod anglickým názvem tea tree oil), pochází z kajeputu střídavolistého, latinsky Melaleuca alternifolia. Slovo kajeput vychází z původního domorodého caje - put a znamená černobílý. Je to strom keřovitého vzrůstu, původně rostoucí, jak napovídá i další název australský olej, v Austrálii, konkrétně v močálech a mokřinách v Novém Jižním Walesu. Dorůstá až pětimetrové výšky, kmen je zkroucený, ale silný. Lidový název čajovníkový olej je matoucí, tento strom nemá s čajem ani čajovníkem nic společného. Původně byl podle svého charakteristického tvaru nazýván T-tree, což bylo zkomoleno na tea tree a přeloženo tak i do češtiny.
Zázračná levandule: Pohladí po duši, zklidní i největší hysterku
24.09.2014
Levandule
Levandule umí pohladit po duši a také zabránit hysterickým záchvatům. Říká se o ní, že umí pohladit neklidnou duši. Tiší bolesti hlavy, migrénu, tlumí pocity napětí a nervozity. Nu a zmírní také hysterický záchvat nebo mu předem zabrání. To je jen několik důvodů, proč doma v truhlíku pěstovat levanduli. Jedním z těch dalších je také to, že krásně vypadá i voní…
Nabijte houby vitaminem D: sušte je na slunci
23.09.2014
Houby

Houbařská sezóna začala. Přinášíme proto překlad článku z Huffington Post na velmi zajímavé téma: jak si na zimu připravit zásobu (veganského) vitamínu D sušením hub na slunci.

Vitamin D je nezbytný a základní vitamín, který posiluje imunitní systém a hraje zásadní roli v lidském metabolismu. Věděli jste, že chutné houby jsou jedním ze zdrojů vitaminu D a že můžete přirozeně znásobit množství tohoto vitamínu tím, že vystavíte houby na slunci?

Aloisie trojlistá
21.09.2014
Aloisie trojlistá
Aloisie trojlistá, latinsky Aloysia triphylla, je vytrvalá aromatická rostlina, někdy označovaná jako keřík. Pochází z jižní Ameriky, odkud byla do Evropy v 17. století přivezena Španěly. Má úzce kopinaté listy a má charakteristické světle fialové květy. Plodem je peckovice. Je pěstována jako pokojová či balkónová rostlina, není vhodná k pěstování na zahradě (na místě svého původu roste pod stínem palem). Již odedávna je oblíbená pro svoji příjemnou citronovou vůni, za kterou vděčí obsaženým rostlinným silicím. Z této léčivé rostliny se sbírají listy, které se suší.
Nejúčinnější přírodní antidepresivum? Bazalka!
18.09.2014
Bazalka
Bazalka je jedno z nejúčinnějších přírodních antidepresiv. Možná proto jsou Italové pořád v pohodě... Žádná středomořská kuchyně se bez ní neobejde. Tato královna mezi bylinkami má velmi aromatickou chuť i vůni. Málokdo ale ví, že bazalka je také léčivá a mimo jiné patří mezi nejúčinnější přírodní antidepresiva. Možná i proto mají Italové nebo Francouzi mnohem lepší náladu, než my Středoevropané. Na zahnání našich zimních depresí je tedy jako stvořená…
Bazalka posvátná
14.09.2014
Bazalka
V současné době vzrůstá zájem o alternativní léčebné metody, mezi které patří i ajurvéda. Jednou z léčivých rostlin, která je v ní využívána, je i bazalka posvátná, latinsky Ocimum sanctum.
Barborka obecná
07.09.2014
Barborka obecná
Barborka obecná (Barborea vulgaris) je bylina patřící do čeledi brukvovitých. Jak název napovídá, je zasvěcena svaté Barboře, patronce horníků a kameníků. Je to dvouletá nebo vytrvalá rostlina, jejíž lodyha je vzpřímená a silná a která kvete žlutě.
Srdcovnice - známá, neznámá
27.08.2014
Srdcovnice
Srdcovnice nadmutá, latinsky Cardiospermum halicacabum, je u nás poměrně neznámou rostlinou. Patří do čeledi rostlin mýdelníkovitých. Je to dřevnatějící popínavá rostlina, jejíž mladé větve jsou ochlupené. Znají ji pěstitelé dekorativních rostlin, kteří si jí cení pro její výrazné plody a s oblibou ji pěstují na terasách. Srdcovnice může dorůst až do výšky tří metrů. Je pro ni charakteristické, že je náročná na teplo, nesnáší chlad a vlhko. Proto je důležité ji pěstovat na terase na krytém místě. Listy mají trojúhelníkový tvar a čepel je vejčitá se špičkou. Vlastní květy mají bílou barvu a krátké stopky.
Borelióza – Vztah borelie – klíště
05.08.2014
kniha Borelióza
Na boreliovou infekci bylo dlouho pohlíženo pouze jako na další z řady chorob, jako jsou například příušnice nebo spalničky, ale ona takovou nemocí není. Je výrazně složitější. A i když jsou všechny choroby zrcadlem stavu ekologie na planetě, lymská borelióza pevně vtahuje každého z nás – každého, kdo si přeje jí porozumět, léčit ji nebo je jí nakažen – do vzájemného propletence ekologické komplexity. Borelióza se prostě od jiných chorob liší.
Matcha – zelený čaj nejen pro samuraje
23.07.2014
Zelený čaj
Všichni známe klasický zelený čaj, ale japonský zelený čaj, Matcha - zelený mletý čaj je něco trochu jiného. Liší se od něj tím, že zatímco u běžného zeleného čaje se listy po vyluhování vyhazují, listy matcha se našlehají s vodou a pijí se.
Článků: 291   1 2 3 4 5 ... 30
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Zablokovaná páteř nebo problém ve vztahu – byli jste už na rodinných konstelacích?
Zaříkávač nemocí – Jak jsem byl na preventivní prohlídce
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Štítná žláza
Rozhovor: Nemoc začíná v hlavě
Šokující pravda o rakovině
Dna a dieta
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat
Velká cholesterolová lež
Červená čočka a vitamín B6
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Priessnitzův obklad
Nízký krevní tlak
Rakytník řešetlákový: utajená vitaminová bomba
Koloidní stříbro
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS