prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
FitMe Slim & Sun 100 kapslí

Rubrika: Bylinky

Amarant (Amaranthus caudatus) je Laskavec
24.04.2014
Amarant
Amarant je taková divná jednoletá tráva. Divná je, protože je jí velké množství druhů ve velikosti pod kolena až do tří metrů. Vzhledem k tomu, že nám dává hlavně semeno, tak je vzhledem zároveň obilím. Májové, Aztéci a Inci si amarant velmi oblíbili, protože je nejen nenáročný na nepřemokřené a nepřechlazené pěstitelské podmínky, ale je pro člověka asi nejvýživnější obilovinou vůbec. To je od amarantu laskavé a proto se mu zdvořile říká i laskavec. Vzhledem k tomu, že ho omičurinovávali staří indiáni, když byli ještě víc než mladí, a daleko dřív, než svět poznal světoznámého šlechtitele Mičurina, optimalizovali si amarant k obrazu svému. Amarant byl tím oním pádem (vlastně lodí) přišlý k nám do EU až nějaký čas po objevu Jižní Ameriky.
Rady k Mezinárodnímu dni zdravého spánku i recept na koupel, po které zaručeně usnete
19.04.2014
Zdravý spánek
Začátek jara, konkrétně 21. březen, je již od roku 2002 uznáván jako Mezinárodní den zdravého spánku. Více než polovina dospělých Čechů má v dnešní době se spánkem potíže. Mezi tyto problémy se řadí obtížné usínání, časté a bezdůvodné probouzení v noci, nekvalitní spánek, ale i předčasné ranní probuzení. Chronická nespavost se týká dokonce každého šestého z nás. V tomto článku jsme pro vás připravili rady, jak zlepšit spánek pomocí bylin.
Podběl
16.04.2014
Podběl
Jdete si takhle klidně po cestě a říkáte si, že už je zase jaro a jak nám ty vánoce rychle utekly a další rok je v prtentam... A najednou kuk a hle a kde se vzal, tu se vzal, koukáte jak „i“ na nenápadný ale krásně svěžežlutý květ podbělu. Skromná rostlinka jen obtížně konkuruje ostatním plevelům a tak si musí po zimě přispíšit, aby nám potěšila oko, odorikům čich, včelám sosák, bacilům poslední cestu do jícnu, sběračům práci na čerstvém vzduchu a výkupnám bylin obrat. Proto vystrkuje ze země nejdříve kvetení a na listy má dost času potom. Nicméně i list je dobře léčivý.
Meduňka
05.03.2014
Meduňka
Teplomilka asimetrická, tedy asi metr vysoká, asi metr široká. Mohutný trs ale nenecháváme vyrůstat až tak moc a zavčas, tedy před květem, za sucha a v levé, tedy sociální, poledne, požneme. V pravé poledne ne, protože to je western s perfektní muzikou (Buď pořád se mnou, lásko sladká, ten slib ti nevrátím. Až prach se zvedne po šarvátkách, mé bude tvým...), a my jsme rozloženi spíše na východě. Tedy přesněji - … se teprve rozkládáme… většinou… i když podle obecné odorizace soudě, vnímáno spíše na záchodě. Neberte si to osobně, ale u nás to smrdí korunou už od státního rozpočtu v neskutečných deficitech, natož v domácích účtech plebejců. Ne tak ale meduňka, která voní natolik příjemně a všem, že by se hodila i do znaku středolevé politické strany a vzhledem k sedativním účinkům meduňky tedy dosti umírněné.
Lípa
26.02.2014
Lípa
Občas se i mezi léčivými bylinkami objeví některé, jejichž sběr je velmi nebezpečný. A nemusí být zrovna jedovaté. Například i prostý odpočinek ve stínu bolševníku vás může seznámit s alergií, o níž jste dosud neměli ani potuchy. Při sběru květu akátu zase zjistíte, že naše včely jsou vlivem akátového období divočejší než jejich zabijácké africké příbuzné poletující po americké prérii, či pampě, ovšem původně po savaně. Ono jim to asi bude stejně jedno, i kdyby to byla buš. (Poznamenávám, že ty potvory (Africká včela v Americe) jsou citlivé na vydýchnutý vzduch, takže doporučuji při pobytu mezi nimi vydechovat do alespoň 10 m dlouhé hadice, na jejíž konec ony budou útočit. Také by to šlo vydechovat do odpadního pytle a ten jim potom pohodit na hraní za pilného prchání s dalším vydechovacím pytlem…)
Cordyceps sinensis
24.02.2014
Cordyceps sinensis
Cordyceps sinensis neboli housenice čínská je velice pozoruhodný druh cizopasné houby, která roste v horských oblastech Číny, Nepálu a Tibetu. Její životní cyklus je velmi neobvyklý a výjimečný. Díky zvláštní symbio-parazitické formě je v Asii tradičně housenice označována jako houba a hmyz zároveň.
Účinnější než syntetické léky na klouby
23.01.2014
Boswellia

Můžete se vyhnout chůzi, běhu, vstávání z postele nebo usedání třeba na židli?

Jasná odpověď zní: „nikoliv“. A v dnešní době mnoho lidí při těchto základních nevyhnutelných úkonech trpí bolestí kloubů. Ve většině případů jde o tzv. revma neboli o zánět kloubů. A nejedná se pouze o starší ročníky. Statistiky uvádějí, že nějakou formou postižení kloubů trpí polovina současné populace. Příčinou zánětů kloubů může být porucha imunity, infekce nebo stres. Pokud je zánět neléčený, dochází k postupnému poškození chrupavky kloubu a k vnější deformaci kloubu a tím se celý problém prohlubuje a zhoršuje. Prvotními příznaky jsou ztuhlé, oteklé a bolestivé klouby.

Ibiškový čaj výrazně snižuje krevní tlak
08.01.2014
Ibiškový čaj
Dle nové studie, prezentované na každoroční konferenci American Heart Association, pití ibiškového čaje může u lidí se zvýšeným rizikem kardiovaskulárních onemocnění nebo onemocnění ledvin významně snížit krevní tlak.
Dubovky RK - první pomoc
03.01.2014
Dub
Pakliže jste daleko od civilizace, nikde lékař, lékárnička, kibic, signál a nikdo, na koho byste mohli břemeno odpovědnosti přesměrovat, je to jen na vás. Tedy jen tehdy se držte těchto rad!
Zelený čaj
26.12.2013
Zelený čaj
Zelený čaj je dobrý pro odstranění únavy a povzbuzení organizmu, dokonce může pití zeleného čaje a kukuřičného škrobu pomoci snížit hladinu cukru v krvi. Vědci dělali pokus na myších, a to tak, že je krmili antioxidantem, který se v zeleném čaji nachází, společně s kukuřičným škrobem. Má název epigalokatechin-3-gallát, nebo EGCG. Ukázalo se, že hodnoty cukru v krvi byly u myší nižší než hodnoty cukru u myší, které popsanou sloučeninou krmeny nebyly. Podle Joshuy Lamberta, asistenta profesora potravinářské vědy v oblasti zemědělských věd, je prudký růst hladiny glukózy v krvi asi o 50 % nižší, než je zvýšení hladiny glukózy v krvi u myší, které nebyly krmeny EGCG.
Článků: 274   1 2 3 4 5 ... 28
Nejrychlejší cesta, jak něco změnit
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Škodlivost mikrovlnných trub
Štítná žláza
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat
Chia semínka
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Zvětšené uzliny na krku
Dna a dieta
Otoky nohou
Nejčastější duševní poruchy
Nízký krevní tlak
Následky nedostatku hořčíku mohou být překvapivě hořké
Zklamání znamená, že jsme očekávali
Priessnitzův obklad
Měsíček lékařský (Calendula officinalis)
Rakytník řešetlákový

505,- Kč
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS