prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
FitMe Slim & Sun 100 kapslí

Rubrika: Bylinky

Podběl
16.04.2014
Podběl
Jdete si takhle klidně po cestě a říkáte si, že už je zase jaro a jak nám ty vánoce rychle utekly a další rok je v prtentam... A najednou kuk a hle a kde se vzal, tu se vzal, koukáte jak „i“ na nenápadný ale krásně svěžežlutý květ podbělu. Skromná rostlinka jen obtížně konkuruje ostatním plevelům a tak si musí po zimě přispíšit, aby nám potěšila oko, odorikům čich, včelám sosák, bacilům poslední cestu do jícnu, sběračům práci na čerstvém vzduchu a výkupnám bylin obrat. Proto vystrkuje ze země nejdříve kvetení a na listy má dost času potom. Nicméně i list je dobře léčivý.
Meduňka
05.03.2014
Meduňka
Teplomilka asimetrická, tedy asi metr vysoká, asi metr široká. Mohutný trs ale nenecháváme vyrůstat až tak moc a zavčas, tedy před květem, za sucha a v levé, tedy sociální, poledne, požneme. V pravé poledne ne, protože to je western s perfektní muzikou (Buď pořád se mnou, lásko sladká, ten slib ti nevrátím. Až prach se zvedne po šarvátkách, mé bude tvým...), a my jsme rozloženi spíše na východě. Tedy přesněji - … se teprve rozkládáme… většinou… i když podle obecné odorizace soudě, vnímáno spíše na záchodě. Neberte si to osobně, ale u nás to smrdí korunou už od státního rozpočtu v neskutečných deficitech, natož v domácích účtech plebejců. Ne tak ale meduňka, která voní natolik příjemně a všem, že by se hodila i do znaku středolevé politické strany a vzhledem k sedativním účinkům meduňky tedy dosti umírněné.
Lípa
26.02.2014
Lípa
Občas se i mezi léčivými bylinkami objeví některé, jejichž sběr je velmi nebezpečný. A nemusí být zrovna jedovaté. Například i prostý odpočinek ve stínu bolševníku vás může seznámit s alergií, o níž jste dosud neměli ani potuchy. Při sběru květu akátu zase zjistíte, že naše včely jsou vlivem akátového období divočejší než jejich zabijácké africké příbuzné poletující po americké prérii, či pampě, ovšem původně po savaně. Ono jim to asi bude stejně jedno, i kdyby to byla buš. (Poznamenávám, že ty potvory (Africká včela v Americe) jsou citlivé na vydýchnutý vzduch, takže doporučuji při pobytu mezi nimi vydechovat do alespoň 10 m dlouhé hadice, na jejíž konec ony budou útočit. Také by to šlo vydechovat do odpadního pytle a ten jim potom pohodit na hraní za pilného prchání s dalším vydechovacím pytlem…)
Cordyceps sinensis
24.02.2014
Cordyceps sinensis
Cordyceps sinensis neboli housenice čínská je velice pozoruhodný druh cizopasné houby, která roste v horských oblastech Číny, Nepálu a Tibetu. Její životní cyklus je velmi neobvyklý a výjimečný. Díky zvláštní symbio-parazitické formě je v Asii tradičně housenice označována jako houba a hmyz zároveň.
Účinnější než syntetické léky na klouby
23.01.2014
Boswellia

Můžete se vyhnout chůzi, běhu, vstávání z postele nebo usedání třeba na židli?

Jasná odpověď zní: „nikoliv“. A v dnešní době mnoho lidí při těchto základních nevyhnutelných úkonech trpí bolestí kloubů. Ve většině případů jde o tzv. revma neboli o zánět kloubů. A nejedná se pouze o starší ročníky. Statistiky uvádějí, že nějakou formou postižení kloubů trpí polovina současné populace. Příčinou zánětů kloubů může být porucha imunity, infekce nebo stres. Pokud je zánět neléčený, dochází k postupnému poškození chrupavky kloubu a k vnější deformaci kloubu a tím se celý problém prohlubuje a zhoršuje. Prvotními příznaky jsou ztuhlé, oteklé a bolestivé klouby.

Ibiškový čaj výrazně snižuje krevní tlak
08.01.2014
Ibiškový čaj
Dle nové studie, prezentované na každoroční konferenci American Heart Association, pití ibiškového čaje může u lidí se zvýšeným rizikem kardiovaskulárních onemocnění nebo onemocnění ledvin významně snížit krevní tlak.
Dubovky RK - první pomoc
03.01.2014
Dub
Pakliže jste daleko od civilizace, nikde lékař, lékárnička, kibic, signál a nikdo, na koho byste mohli břemeno odpovědnosti přesměrovat, je to jen na vás. Tedy jen tehdy se držte těchto rad!
Zelený čaj
26.12.2013
Zelený čaj
Zelený čaj je dobrý pro odstranění únavy a povzbuzení organizmu, dokonce může pití zeleného čaje a kukuřičného škrobu pomoci snížit hladinu cukru v krvi. Vědci dělali pokus na myších, a to tak, že je krmili antioxidantem, který se v zeleném čaji nachází, společně s kukuřičným škrobem. Má název epigalokatechin-3-gallát, nebo EGCG. Ukázalo se, že hodnoty cukru v krvi byly u myší nižší než hodnoty cukru u myší, které popsanou sloučeninou krmeny nebyly. Podle Joshuy Lamberta, asistenta profesora potravinářské vědy v oblasti zemědělských věd, je prudký růst hladiny glukózy v krvi asi o 50 % nižší, než je zvýšení hladiny glukózy v krvi u myší, které nebyly krmeny EGCG.
Zázračný len - zdraví
12.12.2013
Zázračný len
Jeden z nejdůležitějších a dalekosáhlých medicínských objevů dvacátého století udělala v roce 1951 německá biochemička Dr. Johanna Budwig, patřící mezi přední evropské autority v oblasti tuků a výživy. Tato drobná vitální žena byla sedmkrát nominována na Nobelovu cenu, kterou ovšem v rámci „vyšších nezadatelných zájmů“ farmaceutického lobby nikdy nedostala. Využívala svou metodu k úspěšné léčbě pacientů s mezními případy rakoviny a lidí postižených vážnými srdečními chorobami, artritidou a dalšími onemocněními, poté, když je konvenční lékařská věda označila za beznadějné případy. Použité metody přitom jsou tak jednoduché, že je může s dobrými výsledky použít kterákoliv žena v domácnosti, bez jakéhokoli odborného zaškolení. Ve skutečnosti se lidé s vážnými chorobami k úžasu konvenčních lékařů vyléčí sami. Nicméně, navzdory zdánlivé prostotě zmíněných objevů, Dr. Budwig odhalila nejen hluboké souvislosti přispívající k harmonické činnosti lidského těla, ale i úzký vztah člověka k samotnému kosmu.
Řepa červená (Beta vulgaris)
04.12.2013
Řepa červená
Červená salátová řepa se pěstuje v mnoha odrůdách různých tvarů – plochých, kulovitých i dlouhých. Je to dvouletá rostlina. Konzumní částí je bulva s charakteristickým červenofialovým zabarvením, způsobeným vysokým obsahem rostlinného barviva. Z horní části bulvy vyrůstá růžice jedlých listů s červenavým zabarvením. V druhém roce vykvétá řepa cizosprašnými květy, které se snadno opylují a kříží s řepou cukrovkou, mangoldem apod.
Článků: 273   1 2 3 4 5 ... 28
Chcete vědět, co léčí lipový květ? Už se to nedozvíte!
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Otoky nohou
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Zatočte s plísněmi nohou. Navždy!
Štítná žláza
Tantra-jóga pro ženy: Kvasinky, mykóza, kandida, kandidóza, zkrátka všechna plísňové onemocnění
Chia semínka
Nízký krevní tlak
Dna a dieta
Jak se nebát učinit důležité rozhodnutí
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Člověk je plodožravec a nejen TO!
Smoothie
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Priessnitzův obklad
Udělejte si test na celiakii sami
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS