prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Express Diet - 5denní proteinová dieta

Rubrika: Bylinky

Břečťan popínavý
11.01.2015
Břečťan popínavý
S břečťanem popínavým se můžeme setkat poměrně často. Řadu hostinců (či dalších stavení) je ozdobena touto rostlinou, která se po jejich zdech šplhá do velké výšky. Můžeme se s ní také setkat na různých erbech či vývěskách vináren či na etiketách lahví od vína. V neposlední řadě také známe řadu volně prodejných léků, kde se výtažek z břečťanů používá s úspěchem při nemocech horní cest dýchacích, jak u dospělých, tak u dětí.
Pupava bezlodyžná
04.01.2015
Pupava

Pupava bezlodyžná (Carlina acaulis) je vytrvalá bylina z čeledi hvězdnicovitých. Lidově se nazývá zaječí řepka. Je to bodlákovitá rostlina s velmi krátkou a hustě větvenou lodyhou a podlouhlými listy. Barva květů je bílá až růžová. Plodem jsou ochmýřené nažky. Můžeme ji najít v celé Evropě, i u nás, kde se vyskytuje na mezích, pastvinách a dalších podobných lokalitách. Jako rostlinná droga se sbírá kořen, který se suší. Používala se buď ve formě prášku, nebo ve formě nálevu.

Bylinky a játra
31.12.2014
Játra

Játra nejsou jen největší vnitřní orgán na pět, jak by řekli křížovkáři, ale jsou pro nás nesmírně důležité a proto bychom o ně měli pečovat a snažit se je šetřit. Jsou centrálním orgánem látkové výměny (což je přeměna výživných látek z potravy v jednoduché základní kameny k regeneraci buněk a tkání).

Konopice bledožlutá
21.12.2014
Konopice bledožlutá

Konopice bledožlutá (též někdy konopička bledožlutá, latinsky Galeopsis segetum) je jednoletá, až 70 cm vysoká bylina. Její lodyha je jemně a bohatě chlupatě větvená. Listy jsou rovněž chlupaté a vejčitého tvaru. Květ je žluté barvy s purpurovými skvrnami. Jako rostlinná droga se sbírá kvetoucí nať (Herba galeopsidis). Patří do čeledi hluchavkovitých. Původem je z frankofonní evropské oblasti (Francie, Belgie), odkud se rozšířila do celé Evropy.  V Evropě jsou ale její léčivé vlastnosti známy již od starověku – antičtí lékaři doporučovali konopici při léčbě výronů, pohmožděnin a otoků. Má řadu lidových názvů, mezi které patří litevské, divoké, lieberské nebo souchotinové koření.

Zelený čaj, expert na rychlé hubnutí. Jak mít pořád čerstvou úrodu?
02.12.2014
Zelený čaj
Lístky zeleného čaje obsahují látku, která pomáhá odbourávat tuky v těle. Sváteční dny jsou za dveřmi a s nimi nás čeká i spousta dobrého jídla. Pokud už teď přemýšlíte, jak se rychle po Novém roce zbavit důsledků vašeho hodování, zkuste to se zeleným čajem. Za týden vám pomůže zhubnout až o kilo.
Ženšen pětilistý (Gynostemma pentphyllum)
30.11.2014
Ženšen pětilistý

Ženšen pětilistý je popínavá rostlina z čeledi tykvovité. Její český název je poněkud zavádějící, protože není se ženšenem pravým (Panax ginseng) vůbec příbuzná. Dá se pěstovat i jako dekorativní rostlina, její plus je to, že vydrží teploty až do -15 °C. Ovšem dá se pěstovat i jako pokojová rostlina.

Houby jako lék – Protirakovinné účinky hub
27.11.2014
Houby jako lék

Jednou z prvních hub, jíž byly v lidové tradici připisovány protirakovinné účinky, byl hřib smrkový. Traduje se, že obyvatelé podhorské oblasti Šumavy, na české i německé straně, od dávných dob přikládali kousky této houby na kůži ve snaze zbavit se některých nádorů.

Bylinky a imunita
26.11.2014
Bylinky

V podzimním období vždy stoupá riziko napadení oslabeného organismu různými, nejčastěji virovými onemocněními, někdy se projevujícími jako klasická chřipka, někdy schované pod neurčité označení virová onemocnění horních cest dýchacích s příznaky, jako je zvýšená teplota, rýma, kašel, bolesti hlavy a dalšími.

Rakytník – zpracování plodů
25.11.2014
Rakytník – Zázračná rostlina, oranžový poklad…

Sklizené a neporušené plody můžeme do zpracování skladovat v suchém a chladném skladu. Pokud plody udržujeme v zamraženém stavu, uchovávají své obsahové látky po dobu několika měsíců. Plody, které jsou sklizeny na odřezaných větévkách a nejsou poškozené, se mohou uchovat i 14 dnů jen ve vzdušném a chladném skladu.

Zázračný celer: Výborný na potenci… i na demenci!
19.11.2014
Celer
Celer je skvělý na potenci, ale umí také léčit spoustu nemocí. Někdo ho považuje za lahůdku, jiný ho pro jeho pronikavé aroma nemůže ani cítit. I ten nejzatvrzelejší odpůrce celeru ale změní názor, když se dozví, co všechna tato zelenina, koření i lék v jednom vlastně umí…
Článků: 318   1 2 3 4 5 ... 32
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Šokující pravda o rakovině
Ženský oděv - proč (ne)odhalovat své tělo
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Priessnitzův obklad
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Chia semínka
Jak nastartovat tělo před úspěšným hubnutím? Detoxikační jídelníček pro každého
Graviola
Nízký krevní tlak
Tavené sýry, skrytá nálož soli, aditiv a tavicích přísad
D-manosa
Dna a dieta
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Smoothie
Štítná žláza
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS