prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Express Diet - 5denní proteinová dieta

Rubrika: Bylinky

Elixír mládí gotu kola pomůže se stresem i s celulitidou
02.10.2014
Gotu kola
Gotu kola posiluje nervovou soustavu, léčí rány, vyžehluje vrásky, prodlužuje život... Půvabná trvalka gotu kola neboli pupečník asijský patří mezi nejvýznamnější léčivé rostliny na světě. Její pozitivní účinky na nervovou soustavu znali už před staletími himalájští jogíni, kteří odvar z listů popíjeli před meditací. Gotu kola ale toho umí mnohem víc. Když si ji vypěstujete doma v květináči, získáte rázem nikoliv lékárničku, ale hned celou obří lékárnu, která vám pomůže při spoustě zdravotních potíží…
Třapatka nachová (rudbeckie)(Echinacea purpurea)
01.10.2014
Echinacea

Třapatka se k nám dostala skrze severoamerické indiány, kterým rostla mezi týpíma zcela neorganizovaně za účelem dodávky divoké krásy americké přírody domorodým šamanům na zdravotní potíže s bolením v krku, zánětům, infekcím, ekzémům, bolavým ranám a vlastně na všechno. Tamní pionýři a v jejich šlépějích zlatokopové to ve své složité terénní situaci od indiánů okoukali a pili z třapatky čaj na všechny infekční starosti, nastydnutí, boláky a bolesti, protože stejně jiné léky neměli a na doktora také ne a ten také jiné léky neměl a navíc byl daleko a západní lékárny na východě obchodovaly se zdravím ještě dál... Třapatka se prostě osvědčila při dobývání západu a anexi domorodého území u příležitosti vítězství nad indiány, kteří většinou ani nechápali, že zem, která patří přírodě a všem, lze vlastnit, nechápali, že chtivé vlastnění je podstatou moderní civilizace a obecně nastupující kulturou akceptovatelným důvodem k jejich skalpování a vyhlazení.

Badyáník pravý
28.09.2014
Badyáník pravý
Badyáník pravý (Illicium verum) patří mezi méně známé druhy koření. Je též někdy označován jako anýzovec pravý, čínský anýz či hvězdicový anýz (v obchodě se jeho plody vyskytují v podobě hvězdice). Je to stálezelený listnatý strom a plody jsou tobolky.
Čajovníkový olej – lékárnička v malé lahvičce
24.09.2014
Čajovník
Čajovníkový olej (též známý pod anglickým názvem tea tree oil), pochází z kajeputu střídavolistého, latinsky Melaleuca alternifolia. Slovo kajeput vychází z původního domorodého caje - put a znamená černobílý. Je to strom keřovitého vzrůstu, původně rostoucí, jak napovídá i další název australský olej, v Austrálii, konkrétně v močálech a mokřinách v Novém Jižním Walesu. Dorůstá až pětimetrové výšky, kmen je zkroucený, ale silný. Lidový název čajovníkový olej je matoucí, tento strom nemá s čajem ani čajovníkem nic společného. Původně byl podle svého charakteristického tvaru nazýván T-tree, což bylo zkomoleno na tea tree a přeloženo tak i do češtiny.
Zázračná levandule: Pohladí po duši, zklidní i největší hysterku
24.09.2014
Levandule
Levandule umí pohladit po duši a také zabránit hysterickým záchvatům. Říká se o ní, že umí pohladit neklidnou duši. Tiší bolesti hlavy, migrénu, tlumí pocity napětí a nervozity. Nu a zmírní také hysterický záchvat nebo mu předem zabrání. To je jen několik důvodů, proč doma v truhlíku pěstovat levanduli. Jedním z těch dalších je také to, že krásně vypadá i voní…
Nabijte houby vitaminem D: sušte je na slunci
23.09.2014
Houby

Houbařská sezóna začala. Přinášíme proto překlad článku z Huffington Post na velmi zajímavé téma: jak si na zimu připravit zásobu (veganského) vitamínu D sušením hub na slunci.

Vitamin D je nezbytný a základní vitamín, který posiluje imunitní systém a hraje zásadní roli v lidském metabolismu. Věděli jste, že chutné houby jsou jedním ze zdrojů vitaminu D a že můžete přirozeně znásobit množství tohoto vitamínu tím, že vystavíte houby na slunci?

Aloisie trojlistá
21.09.2014
Aloisie trojlistá
Aloisie trojlistá, latinsky Aloysia triphylla, je vytrvalá aromatická rostlina, někdy označovaná jako keřík. Pochází z jižní Ameriky, odkud byla do Evropy v 17. století přivezena Španěly. Má úzce kopinaté listy a má charakteristické světle fialové květy. Plodem je peckovice. Je pěstována jako pokojová či balkónová rostlina, není vhodná k pěstování na zahradě (na místě svého původu roste pod stínem palem). Již odedávna je oblíbená pro svoji příjemnou citronovou vůni, za kterou vděčí obsaženým rostlinným silicím. Z této léčivé rostliny se sbírají listy, které se suší.
Nejúčinnější přírodní antidepresivum? Bazalka!
18.09.2014
Bazalka
Bazalka je jedno z nejúčinnějších přírodních antidepresiv. Možná proto jsou Italové pořád v pohodě... Žádná středomořská kuchyně se bez ní neobejde. Tato královna mezi bylinkami má velmi aromatickou chuť i vůni. Málokdo ale ví, že bazalka je také léčivá a mimo jiné patří mezi nejúčinnější přírodní antidepresiva. Možná i proto mají Italové nebo Francouzi mnohem lepší náladu, než my Středoevropané. Na zahnání našich zimních depresí je tedy jako stvořená…
Bazalka posvátná
14.09.2014
Bazalka
V současné době vzrůstá zájem o alternativní léčebné metody, mezi které patří i ajurvéda. Jednou z léčivých rostlin, která je v ní využívána, je i bazalka posvátná, latinsky Ocimum sanctum.
Barborka obecná
07.09.2014
Barborka obecná
Barborka obecná (Barborea vulgaris) je bylina patřící do čeledi brukvovitých. Jak název napovídá, je zasvěcena svaté Barboře, patronce horníků a kameníků. Je to dvouletá nebo vytrvalá rostlina, jejíž lodyha je vzpřímená a silná a která kvete žlutě.
Článků: 294   1 2 3 4 5 ... 30
Cukrovka - smrtící iluze o této chorobě
Zelená viagra i likvidátor tuku!
Zázračná síla modlitby – 2. část
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Zázračná síla modlitby – 1. část
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Štítná žláza
Dna a dieta
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Priessnitzův obklad
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Kotvičník pozemní (Tribulus terrestris)
Korálové kalcium pro acidobazickou rovnováhu aneb člověk by se mohl dožívat 120 let
Zánět slinivky I
Zvětšené uzliny na krku
Nízký krevní tlak

839,- Kč
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS