prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Express Diet - 5denní proteinová dieta

Rubrika: Bylinky

Ženšen pětilistý (Gynostemma pentphyllum)
30.11.2014
Ženšen pětilistý

Ženšen pětilistý je popínavá rostlina z čeledi tykvovité. Její český název je poněkud zavádějící, protože není se ženšenem pravým (Panax ginseng) vůbec příbuzná. Dá se pěstovat i jako dekorativní rostlina, její plus je to, že vydrží teploty až do -15 °C. Ovšem dá se pěstovat i jako pokojová rostlina.

Houby jako lék – Protirakovinné účinky hub
27.11.2014
Houby jako lék

Jednou z prvních hub, jíž byly v lidové tradici připisovány protirakovinné účinky, byl hřib smrkový. Traduje se, že obyvatelé podhorské oblasti Šumavy, na české i německé straně, od dávných dob přikládali kousky této houby na kůži ve snaze zbavit se některých nádorů.

Bylinky a imunita
26.11.2014
Bylinky

V podzimním období vždy stoupá riziko napadení oslabeného organismu různými, nejčastěji virovými onemocněními, někdy se projevujícími jako klasická chřipka, někdy schované pod neurčité označení virová onemocnění horních cest dýchacích s příznaky, jako je zvýšená teplota, rýma, kašel, bolesti hlavy a dalšími.

Rakytník – zpracování plodů
25.11.2014
Rakytník – Zázračná rostlina, oranžový poklad…

Sklizené a neporušené plody můžeme do zpracování skladovat v suchém a chladném skladu. Pokud plody udržujeme v zamraženém stavu, uchovávají své obsahové látky po dobu několika měsíců. Plody, které jsou sklizeny na odřezaných větévkách a nejsou poškozené, se mohou uchovat i 14 dnů jen ve vzdušném a chladném skladu.

Zázračný celer: Výborný na potenci… i na demenci!
19.11.2014
Celer
Celer je skvělý na potenci, ale umí také léčit spoustu nemocí. Někdo ho považuje za lahůdku, jiný ho pro jeho pronikavé aroma nemůže ani cítit. I ten nejzatvrzelejší odpůrce celeru ale změní názor, když se dozví, co všechna tato zelenina, koření i lék v jednom vlastně umí…
Bezpečné užívání léčivých rostlin v těhotenství – Význam fytoterapie v průběhu těhotenství
14.11.2014
Bezpečné užívání léčivých rostlin v těhotenství

Obor, který se zabývá léčením pomocí léčivých rostlin, se odborně nazývá fytoterapie, a přípravky, které používá, nazýváme fytofarmaka.

 

V celé publikaci používám také odborný termín droga, který označuje usušené nebo jinak konzervované rostliny, živočichy, jejich části nebo produkty jejich metabolismu, sloužící jako léčivo nebo k podobným účelům.

Tajemné jmelí: Zdobí, léčí, ale také zabíjí!
13.11.2014
Jmelí
Proč se jmelí zlatí? Keltští kněží druidové ho prý ze stromů osekávali zlatými srpy... Jmelí přináší štěstí, ale pozor, jenom to darované! A jenom pod ním se můžete na Štědrý den beztrestně líbat třeba s manželkou svého šéfa…Ano, mnoha tajemstvími a legendami opředená rostlina patří neodmyslitelně k vánočním svátkům. Víme ale, proč vlastně? A tušíme vůbec, že umí nejenom zdobit, ale také léčit… a zabíjet?
Lomikámen zrnatý
09.11.2014
Lomikámen

Lomikámen zrnatý (Saxifraga granulata) patří do čeledi Saxifragacea – lomikamenovité. Vyskytuje se ve velké části Evropy, například v Pobaltí, Polsku či jižní Evropě (méně), ale také i u nás. Roste jak na loukách, slunných stráních, ovšem také ho můžeme najít v příkopech u silnic.

Zvonec čtyřlistý (Adenophora triohylla, syn. Adenophora tetraphylla)
02.11.2014
Zvonec čtyřlistý

Zvonec čtyřlistý (Adenophora triohylla, syn. Adenophora tetraphylla) je vzpřímená, vytrvalá bylina, která může dorůst až výšky 100 centimetrů. Jeho kořen je bílé barvy a ve tvaru připomínající kořen mrkve. Listy jsou oválné, skoro kulaté a uspořádané vějířovitě. Květ ve tvaru zvonku je světle fialové barvy.

Zelená viagra i likvidátor tuku!
31.10.2014
Kotvičník
Kotvičník je jedno z nejúčinnějších afrodisiak, ale má mnoho dalších léčivých vlastností. Plazí se nenápadně po zemi, kvítky má nevýrazné, přesto má ale tahle rostlina pořádnou sílu! Kotvičník zemní obsahuje látky, které mužům i ženám výrazně zvednou sexuální apetit, dobře ho znají také sportovci, kteří ho užívají jako přírodní anabolikum.
Článků: 313   1 2 3 4 5 ... 32
Šokující pravda o rakovině
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 2. část
Jak umět říci „NE“
Nebezpečné očkování proti rakovině děložního čípku - vakcíny Gardasil/Silgard a Cervarix
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nízký krevní tlak
Dna a dieta
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Nepořádek - základ života
Chia semínka
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Biokuchařka Hanky Zemanové – Jak „žít zdravě a nezblbnout“
Zvětšené uzliny na krku
11 způsobů, jak posílit imunitu
Etikoterapie - duchovní příčina choroby

565,- Kč
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS