prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
modnidoplnky.cz
Vaše módní inspirace
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Maqui Pure

Rubrika: Bylinky

Řepa červená (Beta vulgaris)
04.12.2013
Řepa červená
Červená salátová řepa se pěstuje v mnoha odrůdách různých tvarů – plochých, kulovitých i dlouhých. Je to dvouletá rostlina. Konzumní částí je bulva s charakteristickým červenofialovým zabarvením, způsobeným vysokým obsahem rostlinného barviva. Z horní části bulvy vyrůstá růžice jedlých listů s červenavým zabarvením. V druhém roce vykvétá řepa cizosprašnými květy, které se snadno opylují a kříží s řepou cukrovkou, mangoldem apod.
Kelp k pohodě štítné žlázy
28.11.2013
Mořské řasy
Vnitrozemský stát ve střední Evropě, moře relativně vzdáleno, ryby mořské jdou na trh jen z dovozu. To vše svědčí pro skutečnost, že vnitrozemští obyvatelé mohou častěji trpívat nedostatkem jódu a strumou, prodělávat operaci štítné žlázy nebo radioterapii, doživotně užívat léky pro umělou dodávku léku s hormony. A jodizovaná sůl řeší prevenci onemocnění jen zčásti.
Bylinky a čaje
21.11.2013
Bylinky a čaje
Bylinky jsou fascinujícím světem samy o sobě, světem, který se na první dojem může zdáti složitým, jakmile jej však pochopíme, najdeme zde odpověď na jakoukoli nemoc, jakýkoli neduh. A za to vše vděčíme přírodě, která nám čistě a nezištně namíchá léky z luhů a hájů, lesů, kopců, z bylinek rostoucích na březích řek.
Kaštan koňský (jírovec maďal, Aesculus hippocastanea)
16.11.2013
Kaštan koňský Mast proti hemeroidům, čisticí prostředek, krmivo pro zvířata - to jsou jen některá využití jírovce maďalu či koňského kaštanu. Ale snad nejvíce tento mohutný strom známe z městských parků, kde slouží jako strom okrasný. Kmen bývá velmi mohutný, pevný a je rovný. Má sloupovitý charakter. Listy mají dlanitý tvar, jsou dlouhé i přes 10 cm a vyrůstají složeně. Tento strom zdobí na jaře a v létě přírodu opravdu krásnými svícnovitými, bílými květy (odborně se jedná o vzpřímené láty).
Ženšen - Panax ginseng c. a. Mey
10.11.2013
Ženšen

Ženšen pochází ze sibiřské tajgy přímořského a vladivostockého kraje, severu Číny a Koreje. Jeho pěstování je velmi obtížné, poněvadž kořen lze na plantážích sklízet až po čtvrtém roce, doporučuje se však sklízet kořeny starší šesti let i později. Tato rostlina se dožívá stáří až několika staletí. Ženšen má český název Všehoj léčivý, často je také nazýván kořenem života.

Bylinky a potravinové doplňky pro těhotné
05.11.2013
Těhotná žena
Těhotenství je velice důležitým obdobím v životě každé ženy. A může to být období kouzelné nebo naopak skličující (někdy obojí), ve velké míře to závisí na zdravotním stavu ženy. Tak jako tak, je toto období emočně i fyzicky velice náročné. Jestliže budete vědět, jak si udržet dobré zdraví, prožijete šťastné a zdravé těhotenství.
Máta peprná (Mentha piperita)
02.11.2013
Máta peprná (Mentha piperita)

Máta peprná patří mezi nejznámější léčivky. Pěstuje se téměř po celém světě. Její příbuzné jsou máta dlouholistá a máta vodní. Je to mrazuvzdorná byllinná trvalka. Dorůstá do výšky osmdesát centimetrů a neomezeně se rozrůstá všude kolem. Malé světle nachové listy vyrůstají v létě v koncových oválných květenstvích. Aromatické listy mají zelenou barvu s tmavohnědým nádechem a mají výraznou peprmintovou chuť a vůni. Květy chutnají jako peprmintový bonbon.

Pažitka – střapatá kráska
30.10.2013
Knihovnička Meduňky - Léčivá síla čerstvého koření
Nejznámějším a asi nejběžnějším čerstvým kořením je pažitka pobřežní. Je to středoevropská domácí bylina. Pažitka je víceletá cibulovina, která vytváří tmavé zelené, úzké až třicet centimetrů dlouhé rourkovité listy. V létě se objevují dekorativní, kulovitá květenství, světle nebo sytě fialové barvy. Tato aromatická bylina plná vitaminů se pěstuje již od středověku.
Ginkgo biloba - strom dlouhověkých a moudrých
27.10.2013

Ginkgo biloba

Takto je nazýván strom Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný) v Číně, kde se extrakt z listů užívá jako ochrana zdraví již po staletí. Číňané měli pravdu. Přehled všech efektů výtažku z Ginkgo biloby by zabral hodně místa, navíc se stále objevují další. Je jedním z nejpopulárnějších rostlinných produktů na světě.

Děti a bylinky - péče o nemocné dítě
25.10.2013
Knihovnička Meduňky - Děti a bylinky
Dítě potřebuje v době nemoci zvlášť mnoho jistoty a bezpečí. Nejlepší samozřejmě je, když se o něj stará maminka, popřípadě jiná nejbližší osoba. Při láskyplné péči o nemocné dítě se velmi zintenzivní vztah rodiče či jiných pečujících osob k dítěti. Pro všechny zúčastněné je to důležitý čas učení. Vyvíjí se nová jistota a více důvěry.
Článků: 264   1 2 3 4 5 ... 27
Kvasinka a příčiny
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Lehký a chutný dezert téměř bez kalorií i tuku - je to vůbec možné?
Cholesterol - ziskuchtivý podvod kolem životně nezbytné látky
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Játra a jejich detoxikace
Dna a dieta
Štítná žláza
Šokující pravda o rakovině
Podběl
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Otoky nohou
Priessnitzův obklad
Zvětšené uzliny na krku
VIDEO: Imunita znamená dobrá nálada! - MUDr. Jan Hnízdil v Hyde Parku ČT
Intuice nebo hypochondrie?

999,- Kč
(c) 2004 www.celostnimedicina.cz
O násRSS