Beauty Bust balance

cm prsa

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V současnosti se objevil na našem trhu další z doplňků stravy, nástupce Herbustu, Beauty Bust Balance. Přípravek je složen z osmi výtažků osmi léčivých rostlin. Každý z těchto výtažků působí podpůrně při nejrůznějších zdravotních problémech, nicméně v tomto článku zdůrazníme v první řadě to, co hraje roli v problémech specifických pro ženy.

Nejvýznamnější z nich jsou výtažky z anděliky čínské a tolice seté, které obsahují látky podporující růst a formování poprsí. Obsahují látky označované jako fytoestrogeny.

Co jsou fytoestrogeny?
Jsou to látky přírodního původu, které se mění v žaludku na látky s estrogenními účinky, tj. s účinky podobnými ženským hormonům (estrogenům) – ovšem jedná se o přírodní, nikoliv syntetické látky. Estrogeny představují skupinu hormonů, které jsou u žen v reprodukčním věku přirozeně vytvářeny vaječníky. Z nich je nejdůležitější estradiol, který je důležitý pro dobrý fyzický i psychický stav žen.

Fytoestrogeny svým působením napomáhají obnově hormonální rovnováhy organismu, ať už se jedná o problém nepravidelné menstruace či problémy žen v období klimaktéria. Tyto látky rovněž pomáhají růstové činnosti prsních žláz. Výtažek z tolice seté zvyšuje objem prsních žláz.

Andělika čínská, označovaná lidově jako ženský ženšen má pozitivní vliv na velikost poprsí, pomáhá při potížích s nepravidelnou menstruací a zmírňuje příznaky menopauzy. Je důležité podotknout, že přípravky obsahující výtažek z anděliky čínské nesmí užívat pacienti, kteří mají potíže se srážlivostí krve a užívají Warfarin.

Kozinec blanitý pomáhá při hormonální nerovnováze, snížením libidu či klimakterických potížích. Dále podporuje mimo jiné imunitní systém a chrání játra. V tradiční čínské medicíně je ceněn pro jeho harmonizační účinek.

Pampeliška lékařská pomáhá při premenstruačním syndromu nebo únavě. Také se tradičně používá při revmatismu, při poruchách trávení, při nemocech ledvin a sleziny, při chronických ekzémech, při zvýšené hladině cholesterolu, při zánětech žlučníku a žlučových kamencích a při dně. Má močopudné a mírně projímavé účinky. Je vhodná při špatném zažívání spojeným se zácpou, snižuje plynatost.

Benedikt lékařský pomáhá vyrovnávat hladinu ženských hormonů, podporuje laktaci či pomáhá zmírňovat křeče při menstruaci. Rovněž pomáhá zvyšovat tvorbu trávicích šťáv, tvorbu žluče, podporuje chuť k jídlu, má schopnost podporovat vylučování kyseliny močové, čímž pomáhá při dně a revmatismu. Tonizuje celý organismus, posiluje srdce a nervy. Nedoporučuje se při těžších ledvinových poruchách, plicních chorobách, a ženám během těhotenství.

Přeslička rolní může pomoci při příznacích doprovázejících hormonální nerovnováhu, jako je únava či úzkost. Také se využívá hlavně jejích dezinfekčních a močopudných účinků. Jako pomocný prostředek má své opodstatnění při zánětlivých onemocněních dýchacích a močových cest. Díky vysokému obsahu důležitého stopového prvku – křemíku – má vnitřní užívání vliv i na pevnost našich nehtů a vlasů.

Borůvka černá je v tradičním léčitelství doporučována jako doplněk léčby při chybějící či bolestivé menstruaci, dále při příznacích, jako je nespavost či nervové napětí. Její listy se používají jako podpůrný prostředek ke snížení hladiny krevního cukru při cukrovce, při zánětech, ke kloktání a k výplachům dutiny ústní. Plody se používají proti průjmům a zlepšují ostrost vidění.

Máta peprná je uváděna, že působí podpůrně při nepravidelné menstruaci, hormonální nerovnováze či premenstruačním syndromu. Obecně lze uvést, že příznivě ovlivňuje zažívání, působí pozitivně na vylučování žaludečních šťáv a žluče.

Z výše uvedeného je opravdu vidět, že tento přípravek se podílí na podpoře zdravotního stavu ženy různým způsobem, nejenom nejznámějším působením fytoestrogenů.